رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

دیاری لاده - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

برنامه های سیما

دیاری لاده

دیاری لاده


با توجه به نياز گسترش حوزه مخاطبان و مشاركت دادن روستاهاي استان و همچنين نياز به انعكاس مسائل فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي جامعه روستايي، سیمای مرکز کردستان توليد برنامه دیاری لادی را در دستور کار خود قرار داده است.

اهداف این برنامه: توجه به آحاد جامعه به عنوان مخاطبان رسانه ملی که شامل اقشار مختلف، اقوام، جنسیت، طبقات و گروه های مختلف تحصیلی می باشد. همچنین احترام به فرهنگ اقوام و طوایف مختلف در کشور و پرهیز از هرگونه تعریض قومی مذهبی و دینی در راستای حفظ وحدت و انسجام ملی، ایجاد انگیزه ملی و همگرایی و همکاری عمومی در جهت افزایش اقتدار وحدت و امنیت ملی، الگو سازی شایسته از نیروهای محلی و استانی، تقویت آداب و رسوم مثبت محلی و مکاتبه با آداب و رسوم غیرصحیح و تهاجم فرهنگی، زمینه سازی برای استفاده مناسب از امکانات استان، انعکاس خدمات مسئولان در راستای اعتماد سازی، خدمت به مردم، اشاعه فرهنگ کار و تلاش می باشد.

همچنین در این برنامه با نشان دادن گوشه هایی از زندگی روستانشینان همراه با بررسی توانمندیهای روستا در همه عرصه های کار و تلاش سعی دارد جایگاه واقعی این عزیزان را به مخاطبان بشناساند.

موضوعات این برنامه: قناعت و ساده زیستی، شکر نعمتهای الهی،  قداست خانواده، نمایش زندگی با طراوت مردم، توجه به مناطق محروم و روستاها، وحدت و همدلی، تلاش مسئولان نظام برای رفع مشکلات مردم روستا، سئوال روستانشینان از مسئولان و پاسخ آنها، پرداختن به زندگی پر از عشق و امید روستانشینان که در نهایت تواضع و ساده زیستی گره گشای مشکلات همدیگر هستند و همینطور فرهنگ بومی روستا با همه قدمت و مانایی اش از جمله محورهای این برنامه است.

دیاری لاده نقش بی بدلیل روستائیان را در عرصه ی تولید به گونه ای ترسیم می کند که شور و نشاط ماندنی در روستا را بر فضای پر زرق و برق شهر ترجیح میدهند. سخنی که هر شهروندی باید بدان توجه جدی کند.

   

  

 

 

  

عوامل برنامه:

تهیه کننده، تصویربردار و صدابردار: محمدحسین برمکی

گزارشگر: یحیی امینی

تدوینگر: وریا خلیلی