رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

دیاری لادی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

برنامه های سیما

دیاری لادی

دیاری لادی


با توجه به نياز گسترش حوزه مخاطبان و مشاركت دادن روستاهاي استان و همچنين نياز به انعكاس مسائل فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي جامعه روستايي توليد اين برنامه پيشنهاد مي شود.

پرداختن به زندگی روستانشینان و بررسی توانمندیهای روستا در همه عرصه ها برای نشان دادن جایگاه واقعی این عزیزان از جمله اهداف این برنامه است.

اهداف برنامه: قناعت و ساده زیستی – شکر نعمتهای الهی – قداست خانواده – موضوع نمایش زندگی با طراوت مردم – توجه به مناطق محروم و روستاها - وحدت و همدلی

محورهای برنامه: تلاش مسئولان نظام برای رفع مشکلات مردم روستا، سئوال روستانشینان از مسئولان و پاسخ آنها، پرداختن به زندگی پر از عشق و امید روستانشینان که در نهایت تواضع و ساده زیستی گره گشای مشکلات همدیگر هستند و همینطور فرهنگ بومی روستا با همه قدمت و مانایی اش از جمله محورهای این برنامه است.

دیاری لاده نقش بی بدلیل روستائیان را در عرصه ی تولید به گونه ای ترسیم می کند که شور و نشاط ماندنی در روستا را بر فضای پرزرق و برق شهر ترجیح میدهند سخنی که هر شهروندی باید بدان توجه جدی کند.

دیگر اهداف برنامه: توجه به آحاد جامعه به عنوان مخاطبان رسانه ملی اقشار- اقوام – جنسیت طبقات و گرههای تحصیلی مختلف - احترام به فرهنگ اقوام و طوایف مختلف در کشور و پرهیز از هر گونه تعریض قومی مذهبی و دینی در راستای حفظ وحدت و انسجام ملی - ایجاد انگیزه ملی و همگرایی و همکاری عمومی در جهت افزایش اقتداروحدت و امنیت ملی - الگو سازی شایسته از نیروهای محلی و استانی - تقویت آداب و رسوم مثبت محلی و مکاتبه با آداب و رسوم غیر صحیح و تهاجم فرهنگی - زمینه سازی برای استفاده مناسب از امکانات استان - انعکاس خدمات مسئولان در راستای اعتماد سازی - خدمت به مردم - اشاعه فرهنگ کار و تلاش