سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

دومین کنگره شهدای دانشجوی استان کردستان در سنندج برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

دومین کنگره شهدای دانشجوی استان کردستان در سنندج برگزار شد

دومین کنگره شهدای دانشجوی استان کردستان در سنندج برگزار شد


رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت:

دومین کنگره شهدای دانشجوی استان کردستان در سنندج برگزار شد

خود نمی‌بینید و به همین دلیل، جسمش را بجا گذاشته و روح خود را آزاد می‌کند تا به آن مقامات برسد.
سیامک واحدی افزود: شناخت راه شهدا بسیار سخت تر از جایگاه آنان است و دانشجویان باید در کنار علم آموزی به تزکیه نفس پرداخته و برای جایگاه و مقام و منزلت شهدا ارزش قائل شوند.
وی با تاکید بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت درمیان آحاد جامعه بویژه جوانان اظهار کرد: این مهم با بیان کردن زندگینامه شهدا و بازگویی خاطرات آن بزرگواران برای نسل جوان امکانپذیر خواهد بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ادامه با بیان اینکه شهید در راه رسیدن به هدف خود همه چیزش را واگذار می کند، افزود: شهیدی همانند شهید مسعود علیمحمدی از شهدای هسته ای ایران با رسیدن به مقام شهادت به علم خود ارزش بخشید.
دبیر کنگره شهدای دانشجوی کردستان نیز در این آیین اظهار کرد: برنامه‌های این کنگره از مهرماه سال گذشته آغاز شده و در چهار سطح از شهرستانی تا کشوری برگزار می‌شود.
علی محمدپناه افزود: 33 برنامه در قالب این کنگره تدوین شد که در دانشگاه‌های پیام‌نور، آزاد، علمی کاربردی، دانشگاه کردستان، علوم پزشکی، فرهنگیان و سایر دانشکده‌ها برگزار شده است.
در این آیین از خانواده شهید حبیب‌الله عبدالملکی، حیدر عزیزی و جواد کاکه‌جانی، فریدون تعریف، مسلم جلالی‌زاده، محمدعلی حق‌وردی، اکبر عرب‌زاده، از شهدای دانشجوی استان کردستان تجلیل شد.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :