سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

دومین جشنواره سالانه عکس و فیلم نوروز کردستان پایان یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

دومین جشنواره سالانه عکس و فیلم نوروز کردستان پایان یافت

دومین جشنواره سالانه عکس و فیلم نوروز کردستان پایان یافت


جشنواره سالانه عکس و فیلم :

دومین جشنواره سالانه عکس و فیلم نوروز کردستان پایان یافت

آیین اختتامیه دومین جشنواره سالانه عکس و فیلم نوروز کردستان شامگاه دوشنبه در تالار فروردین مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج و با حضور جمعی از مسئولان اجرایی و هنرمندان استان پایان یافت.
این جشنواره توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان با مشارکت انجمن سینمای جوانان استان کردستان با هدف توجه و ترویج به آیین‌ها و سنن، معرفی فرهنگ و هنر منطقه، ایجاد بستر مناسب برای معرفی جاذبه‌های گردشگری و کشف استعدادهای جوان برگزار شد.
بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره سالانه عکس و فیلم نوروز در کردستان؛ در آغاز کار 700 عکس از 92 عکاس و همچنین در بخش فیلم نیز 17 فیلم به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود.
هیات داوران بخش عکس از بین آثار برگزیده جشنواره و در بخش تک عکس، آثار سیوان فتاحی و مبین پیمانکار را شایسته تقدیر اعلام کرد و دپیلم افتخار جشنواره بخش تک عکس را به سه اثر برگزیده از منصور سیدمحمدی، عمران اشرلو و فرهاد سنندجی اهدا کردند.
در بخش مجموعه عکس نیز دیپلم افتخار جشنواره را به بهمن شهبازی اهدا شد.
در بخش فیلم نیز زانیار و صادق عزیزی با فیلم 'نوروز' مقام نخست را کسب کردند و کاوه جاهد با فیلم 'ثمر' و رامین نوری با فیلم 'روژدا' در جایگاه های دوم و سوم قرار گرفتند.
هیات داوران تندیس جشنواره بخش فیلم را به هیوا صوفیه با فیلم 'یک قوم یک قبیله' اهدا کردند.
داوران بخش عکس این جشنواره مجید سعیدی، مهدی منعم و اسعد نقشبندی و داوران بخش فیلم نیز ابراهیم سعیدی، جلال ساعدپناه و ستار چمنی گل بودند.
جشنواره فیلم و عکس نوروز از 23 اردیبهشت با افتتاح نمایشگاه عکس در نگارخانه ارشاد سنندج آغاز شده و در 25 اردیبهشت در آیین پایانی با معرفی برگزیدگان هر بخش خاتمه یافت.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا 

آدرس کوتاه :