سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

دولت یک میلیارد ریال اعتبار به سرای سالمندان مهر سقز اختصاص می دهد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

دولت یک میلیارد ریال اعتبار به سرای سالمندان مهر سقز اختصاص می دهد

دولت یک میلیارد ریال اعتبار به سرای سالمندان مهر سقز اختصاص می دهد


مدیر عامل سرای سالمندان مهر سقز گفت:

دولت یک میلیارد ریال اعتبار به سرای سالمندان مهر سقز اختصاص می دهد

علیرضا سیاهبانی افزود: از این مبلغ 500 میلیون ریال آن با پیگیری فرماندار ویژه سقز در قالب طرح های حمایتی از سازمان بهزیستی و از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و 500 میلیون ریال آن هم با پیگیری نماینده مردم سقز و بانه از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان کمک می شود.
وی با عنوان اینکه در حال ساخت مجموعه ای هستیم که شامل کتابخانه، سایت اداری، فروشگاه، سالن پذیرایی و آشپزخانه است اضافه کرد: در صورتی که این اعتبار دولتی تخصیص یابد در این طرح عمرانی هزینه می شود.
او اظهار کرد: تاکنون برای ساخت این مجموعه پنج میلیارد و 870 میلیون ریال هزینه شده که برای اتمام آن چهار میلیارد ریال دیگر اعتبار نیاز است.
وی یادآور شد: سرای سالمندان مهر سقز در خرداد ماه 1390 با پذیرش 13 نفر سالمند کار خود را شروع کرد و تاکنون 138 نفر به صورت شبانه روزی از خدمات مراقبتی و پرستاری، بهداشتی و نظافت شخصی، تغذیه، روانشناسی و توانبخشی بهره مند شده اند.
وی افزود: اکنون 62 سالمند زن و مرد شامل 32 نفر از سقز و روستاهای آن، 28 نفر از سایر شهرهای استان کردستان، یک نفر از استان همدان و یک نفر از شهرستان تکاب در این مرکز نگهداری می شوند.
سقز در 190 کیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است.

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :