رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

دولت برای حل مشکل اشتغال جوانان کردستان احساس مسئولیت کند - فرکانس هاي پخش سیما

 

 

فرکانس هاي پخش تلویزیون

دولت برای حل مشکل اشتغال جوانان کردستان احساس مسئولیت کند

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت:

دولت برای حل مشکل اشتغال جوانان کردستان احساس مسئولیت کند

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه دولتمردان باید برای حل مشکل اشتغال جوانان کردستان احساس مسئولیت داشته باشند گفت: متأسفانه دولتمردان در کردستان منویات رهبر معظم انقلاب را عملی نکردند.

ماموستا فایق رستمی، با اشاره به عظمت نظام جمهوری اسلامی اظهار داشت: معتقد هستم که اقتدار و توانمندی‌های نظام جمهوری اسلامی در سراسر جهان بی‌نظیر و همتا ندارد.

وی با اشاره به عملکرد ضعیف منصوبان دولت یازدهم در کردستان گفت: آن کار و اقدامی که بایستی در استان کردستان انجام می‌شد انسان آن را نمی‌بیند و انجام نشده است.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: باوجود نیروهای انسانی توانمند و نخبه‌های فراوان و ظرفیت‌های عظیم در استان کردستان اما متأسفانه برای اشتغال جوانان کردستانی اقدامی مناسب صورت نگرفته و کوتاهی کرده‌اند.

وی گفت: در دو سال اخیر زمانی که جوانان برای استخدامی مراجعه می‌کنند فوراً با این جواب که اصلاً وجود ندارد مواجه می‌شوند و درخواست آنها به دست فراموشی سپرده شده و این هم دور از توانایی جمهوری اسلامی است.

ماموستا رستمی افزود: دغدغه مقام معظم رهبری اشتغال به کار جوانان است و همانطور که در فرمایشات خود بارها به برطرف کردن این موضوع تأکید کرده اما متأسفانه دولتمردان در کردستان منویات رهبر معظم انقلاب را عملی نکردند.

وی با اشاره به پروژه‌های افتتاحی توسط رئیس جمهور در سفر اخیر خود به کردستان در روز پنجم فروردین ماه اظهار کرد: پروژه‌های افتتاح شده مربوط به دولت‌های قبلی بود که آن را آماده کرده بودند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به درصد بالای بیکاری جوانان کردستانی گفت: دولتمردان و مسئولان باید برای برطرف کردن مشکل اشتغال جوانان کردستان بیشتر تلاش و کوشش کرده و از ظرفیت نیروهای انسانی موجود استفاده کنند و احساس مسئولیت داشته باشند.

وی گفت: در استان کردستان کارخانه‌ای که عظیم باشد تا جوانان این خطه در آن مشغول به کار شوند وجود ندارد و قابل مشاهده نیست و با وجود پتروشیمی کردستان مشکل اشتغال حل نمی‌شود و باید تدبیری اساسی اتخاذ شود.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: مردم استان کردستان همیشه به نظام و انقلاب اسلامی وفادار بوده‌اند و هستند و در دوران جنگ تحمیلی نیز ذره‌ای از اراده این مردم کاسته نشد و در برابر ظالمان ایستادگی کردند و باید دولت نیز به این خطه بیشتر توجه کند.

وی گفت: حضور باشکوه مردم استان کردستان در پای صندوق‌های رأی پیام آن را دارد که بیشتر به مردم این استان توجه کنند در صورتیکه آن کمک انجام نشده است.

ماموستا راستی افزود: انتخابات مسئله ملی و مذهبی بوده و وظیفه شرعی است چون زمانی که نظام مقدس جمهوری اسلامی به مردم قدرت انتخاب داد به معنای آن است که برای این امت ارزش بالایی برخوردار هستند و همه ما باید حضور گسترده داشته باشیم.

وی اظهار کرد: مردم سراسر کشور باید در انتخابات پیش‌رو با درایت خودشان فردی را انتخاب کنند که خدمت‌گزار مردم باشد و شرکت نکردن در انتخابات گناه است چون نظام قدرت انتخاب را به خود مردم است.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به وجود مشکلات فراوان در استان کردستان گفت: مردم سراسر کشور و استان کردستان در انتخابات پیش‌رو ریاست جمهوری با چشمانی باز پای صندوق‌های رأی حاضر می‌شوند و فردی را انتخابات می‌کنند که بتواند کشور را از وضعیت کنونی و رکود نجات دهد.

وی گفت: همه مسئولان و مردم باید برای سربلندی و عمران و آبادانی ایران اسلامی تلاش کنند تا کشور خودمان از همه لحاظ نسبت به کشورهای دیگر بالاتر باشد.

منبع خبرگزاری: تسنیم