جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

دوره آموزشی و توجیهی مراکز اقامتی و گردشگری در بانه برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

دوره آموزشی و توجیهی مراکز اقامتی و گردشگری در بانه برگزار شد

دوره آموزشی و توجیهی مراکز اقامتی و گردشگری در بانه برگزار شد


رئیس داره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری بانه گفت:

دوره آموزشی و توجیهی مراکز اقامتی و گردشگری در بانه برگزار شد

رئیس داره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری بانه در این دوره آموزشی توجیهی، گفت: متاسفانه بسیاری از افراد بدون مجوز خارج از چهارچوب و قانون منازل خود را به مسافرین اجاره می دهند.
سردار خندانی افزود: با توجه به اینکه سویت های اجاره ای دارای استانداردهای خاصی هستند و منازلی که مجوز ندارند استاندارد نیست با افراد متخلف بر اساس قانون برخورد می شود.
وی با اشاره به اینکه رعایت قوانین وظیفه همه ما است، اظها کرد: با رعایت قانون امنیت و ارامش برای همه فراهم می شود و باید همه با هم با برنامه ریزی صحیح از مهمانان نوروزی که سرمایه ای برای شهرستان هستند استقبال و پذیرایی کنیم.
خندانی با بیان اینکه در صورت عدم رعایت قوانین مجوز منازل استیجاری لغو می شود، ادامه داد: منزل استیجاری باید دارای جعبه کمک های اولیه، کپسول آتش نشانی، سیستم گرمایشی استاندارد و تمامی امکانات یک منزل باشد که در صورت عدم رعایت نظم و موارد بهداشتی مجوز منزل استیجاری لغو می شود.
وی خاطر نشان کرد: علاوه بر سالن های ورزشی و مدارس برای اسکان فرهنگیان 150 واحد استیجاری، هفت هتل و پنج مهمانپذیر آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی است که با وجود مکان های اسکان مسافر در روزهای اوج حضور مسافران نوروزی و در تابستان با کمبود مکان اسکان مواجه هستیم.
این مسئول حضور مسافران را مایه خیر و برکت برای شهرستان بانه خواند و افزود: با حضور هر مسافر برای 10 نفر درآمدزایی ایجاد می شود بنابراین رعایت اخلاق و انصاف وظیفه همه شهروندان است.
در ادامه این مراسم کارشناس گردشگری استان بابیان اینکه امروز صنعت گردشگری سومین صنعت دنیا محسوب می شود گفت:هم اکنون گردشگری به عنوان اقتصاد برتر دنیا مطرح است بعد از ماشین سازی و صنعت نفت صنعت گردشگری سومین صنعت درآمدزا در دنیا محسوب می شود.
حمید اسکندری افزود: مهمترین دغدغه مسافرین اقامت در مکانی امن است که با توجه به اهمیت این موضوع و ایجاد امنیت برای مسافرین باید مکان های اقامتی همه استانداردهای لازم را رعایت کنند.
وی گفت: گردشگری صنعت چند منظوره و فراگیر است و نوعی تبادل فرهنگی محسوب می شود که بسیاری از بخش های جامعه را تحت پوشش خود قرار می دهد.
اسکندری در ادامه بیان کرد: به باور غلط بعضی افراد گردشگری را عامل تهاجم فرهنگی تلقی می کند در حالی که گردشگری عامل ایجاد تبادل فرهنگی و ارتقای فرهنگی می شود.
وی تاکید کرد: در حال حاضر شهرستان بانه مهمترین قطب گردشگری استان است و سالانه میلیون ها مسافر وارد این شهر می شوند که می توانیم با فرهنگ غنی مهمانوازی و اخلاق مداری مردم که از گذشته های خیلی دور زبان زد خاص عام است زمینه حضور بیشتر مسافران را به بانه فراهم کنیم.
این کارشناس در ادامه افزود: خدمات رسانی مناسب عامل اصلی جذب گردشگران است که با توجه به اهمیت بالای خدمات گاها در گفته ها به جای صنعت گردشگری از خدمات گردشگری استفاده می شود.
اسکندری در بخش دیگر از سخنان خود در بحث هتلداری، برخورد با مسافرین و نحوه ارتباط با مسافرین مطالبی را ارائه کرد.
در ادامه این مراسم رئیس اداره گاز بانه گفت: با توجه به اینکه در این فصل نیاز به وسایل گرمایشی وجود دارد، یکی از مسائلی که اهمیت ویژه پیدا می کند بحث استاندارد بودن وسایل گرمازا است تا از بروز حوادث ناگوار جلوگیری شود.
هیوا فتوحی افزود: رعایت مسایل ایمنی در خانه های استیجاری اهمیت خاصی دارد چرا که با عدم رعایت مسایل ایمنی در واحدهای استیجاری احتمال خفگی با گاز برای مسافرین وجود دارد.
وی تاکید کرد: خانه های استیجاری که تمامی مسایل ایمنی را رعایت نکنند مجوز آنها لغو می شود و برای جلو گیری از حوادث ناگوار صاحبان منازل استیجاری روزانه وسایل گرمایشی خود را چک کنند و از ایمن بودن آنها اطمینان حاصل کنند.
بانه در 242 کیلو متری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

منبع خبرگزاری : ایرنا

آدرس کوتاه :