جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

دمای هوای کردستان کاهش می یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

دمای هوای کردستان کاهش می یابد

دمای هوای کردستان کاهش می یابد


رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان خبرداد:

دمای هوای کردستان کاهش می یابد

بهرام چاره خواه افزود: تا عصر امروز سه شنبه و اوایل شب، شرایط ابری و مه آلود همراه با رگبارهای پراکنده باران و برف دور از انتظار نیست.
وی ادامه داد: از امشب تا روز پنجشنبه جریانات پایدار و نسبتا آرامی بر استان حاکم می شود که در مدت یاد شده پدیده قابل ملاحظه، تشکیل موضعی ابر و گاهی وزش باد است.
چاره خواه گفت: پیش بینی می شود از روز جمعه تا دوشنبه هفته آینده به طور متناوب امواجی هوای ناپایدار از سطح منطقه گذر کند که سبب بارش های رگباری در بعضی ساعات(به ویژه بعدازظهرها) خواهد شد.
رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان به میزان بارندگی های شبانه روز گذشته در نقاط مختلف استان اشاره کرد و افزود: در این مدت، مریوان با 17،3 میلمیتر، بیشترین میزان بارش را در استان داشته است.
به گفته چاره خواه، در همین مدت سلین 13 میلیمتر، قجور 12،5، سروآباد 10، گل تپه 8،5، موچش 7، یاسوکند 6، کامیاران 5،6، سنندج 2،4، بیجار 2،2 و قروه 1،5 میلیمتر بارندگی داشته است.
وی اضافه کرد: زرینه با منفی سه درجه و سلین با 15 درجه سانتیگراد بالای صفر، به ترتیب سردترین و گرم ترین نقاط استان بودند.
از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون 341 میلیمتر بارندگی در استان ثبت شده که این مقدار در مقایسه با 549 میلیمتر سال گذشته 37 درصد کاهش پیدا کرده است.
میزان بارش های امسال در مقایسه با 299 میلیمتر میانگین بلند مدت استان، در حدود 11درصد کاهش پیدا کرده است.
میانگین سالانه بارش باران در استان کردستان بیش از 540 میلیمتر بوده که این مقدار 2 برابر میانگین کشور است.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :