سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

دلایل بازگشت معتادان بهبود یافته به اعتیاد آسیب‌شناسی شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

دلایل بازگشت معتادان بهبود یافته به اعتیاد آسیب‌شناسی شود

دلایل بازگشت معتادان بهبود یافته به اعتیاد آسیب‌شناسی شود


امام جمعه سروآباد بیان کرد:

دلایل بازگشت معتادان بهبود یافته به اعتیاد آسیب‌شناسی شود

ماموستا احمد سجادی ، در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان سروآباد اظهار کرد: تلاش در راستای جلوگیری از اعتیاد اقدام بسیار ارزشمندی است که امروزه برخی از دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی در این زمینه فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه اعتیاد امروز خطرناک‌ترین معضل برای جامعه ما است، تصریح کرد: خداوند بلند مرتبه در قران به پیامبرش خبر می‌دهد که انسانیت مسئولیتی است که به انسان‌ها داده‌ایم.

سجادی گفت: این مسولیت و انسانیت حتی قبل از خلق آسمان و زمین از سوی خداوند تبارک و تعالی به انسان‌ها داده شده است.

وی با بیان اینکه همه افراد جامعه در بحث مبارزه با مواد مخدر مسوول هستند، اذعان کرد: مقابله با این ایفیون سیاه و فرهنگ‌سازی در زمینه مقابله با اعتیاد رسالت شخص و یا دستگاه خاص نیست و همه افراد جامعه در حد توان در این حوزه رسالت‌های دارند.

امام جمعه سروآباد تصریح کرد: فرهنگ‌سازی اسلامی در زمینه مبارزه با اعتیاد باید مورد توجه قرار گیرد و دستورات اسلام در مورد فرد معتاد اطلاع‌رسانی و بر اساس آن حرکت شود.

وی گفت: باید ریشه‌های اصلی اعتیاد شناسایی و آسیب‌شناسی در مورد دلایل بازگشت دوباره معتاد به دامن اعتیاد بعد از ترک مواد مخدر انجام شود.

سجادی خاطرنشان کرد: تا زمانی که خود فرد معتاد اراده نداشته باشد بستری در کمپ، نصیحت و هزینه برای درمان چنین افرادی نمی‌تواند خروجی مطلوبی داشته باشد.

وی گفت: اعتیاد اراده انسان را می‌گیرد و مانع انجام رسالت‌های انسانی که در قرآن دستور داده شده خواهد شد.

امام جمعه سروآباد با بیان اینکه نیروی انتظامی در بحث شناسایی افراد عرضه کننده مواد مخدر باید بیشتر تلاش کند گفت: این نهاد باید افرادی خاص شناسایی توزیع کنندگان مواد مخدر داشته باشد و در اطلاعاتی که به وسیله مردم در اختیارشان قرار می‌دهد دقت جدی به خرج دهد.

وی اظهار کرد: مدیران تمام دستگاه‌ها و بخش‌ها باید بدانند که مسوولیتی که در دست دارند امانت الهی است و قطعا اگر بدرستی این امانت‌ها را نگهداری کنند، بسیاری از آسیب‌های اجتماعی که امروز درگیر آن هستند  وجود نداشت.

سجادی خاطرنشان کرد: باید همه ما در هر مسوولیتی که هستیم در راستای مبارزه با مواد مخدر تلاش کنیم که البته بهترین راه مقابله با اعتیاد فرهنگ‌سازی است.

وی با بیان اینکه امروز اعتیاد در اکثر خانواده‌ها ریشه دوانده است، گفت: امروز هیچ خانواده‌ای نمی‌تواند ادعا داشته باشد که اعتیاد آنها را تهدید نمی‌کند.

 

منبع خبرگزاری: فارس

آدرس کوتاه :