سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

دفاع از فلسطین به دغدغه جهان بشریت تبدیل شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

دفاع از فلسطین به دغدغه جهان بشریت تبدیل شده است

دفاع از فلسطین به دغدغه جهان بشریت تبدیل شده است


امام جمعه سنندج:

دفاع از فلسطین به دغدغه جهان بشریت تبدیل شده است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای سنندج، ماموستا عبدالرحمان خدایی ظهر دیروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر در مسجد جامع سنندج، اظهار کرد: ماه رمضان بهترین فرصت برای بازگشت از گناهان و توبه‌کردن به درگاه خداست که باید از این فرصت باقیمانده به بهترین شیوه استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه خداوند در ماه رمضان تمام درهای رحمتش را به روی مسلمانان باز می‌کند، خاطرنشان کرد: پروردگار دعا و توبه بندگانش را به برکت شب‌ها و روزهای ماه رمضان زودتر اجابت می‌کند.

امام جمعه سنندج اظهار کرد: ماه مبارک رمضان فرصت بسیار خوبی برای انس‌گیری با قرآن و احیا و شب‌زنده‌داری به ویژه در شب‌های قدر بود که باید بعد از ماه رمضان نیز استمرار داشته باشد.

خدایی افزود: کسانی که در طول این ماه در خدمت قرآن بوده‌اند ارتباط با قرآن را بعد از ماه رمضان قطع نکنند، چراکه قرآن وسیله‌ای محکم برای رساندن انسان به خداوند است.

وی روزه‌داری در ماه شوال را نیز دارای برکات زیادی دانست و خاطرنشان کرد: کسانی در ماه مبارک رمضان روزه می‌گیرند و در ماه شوال 6 روز روزه‌دار هستند، بنا به فرموده پیامبر مکرم اسلام مثل این است که کل سال را روزه‌داری کرده‌اند.

امام جمعه سنندج بر پرداخت زکات فطره از سوی مسلمانان به عنوان واجب الهی تأکید کرد و افزود: پرداخت زکات فطریه نواقصی را که در روزه‌داری ماه رمضان وجود دارد برطرف می‌کند.

خدایی از روز قدس نیز به عنوان رفراندوم عمومی نام برد و ضمن تقدیر از تمام مسلمانان جهان به ویژه مردم ایران اسلامی برای مشارکت بسیار خوبشان در راهپیمایی امروز گفت: راهپیمایی امروز بار دیگر پیام مظلومیت و محبوبیت فلسطین و ظلم‌های رژیم غاصب را به جهان رساند.

به گفته وی، بدون شک مسئله فلسطین امروز دیگر مسئله جهان اسلام نیست و به مسئله جهان بشریت تبدیل شده و همین امر نوید آزادی فلسطین و تحقق وعده امام بر نابودی غده سرطانی اسرائیل را می‌دهد.

امام جمعه سنندج در ادامه بر تلاش و جدیت هرچه تمام در بحث مقابله با قاچاق کالا و ارز به عنوان یکی از مطالبات رهبر معظم انقلاب تأکید کرد و افزود: ریشه‌کنی این مسئله نیاز به تلاش و نقش‌آفرینی همه مردم دارد.

خدایی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در جلسه‌ای اخیراً فرموده‌اند «از ملت ایران درخواست و اصرار می‌کنم به سمت مصرف تولیدات داخلی بروند، چون این کار کوچک و کم‌اهمیتی نیست، بلکه کار بزرگی است».

وی اظهار کرد: همه ما باید در راستای تحقق این فرمان رهبری تلاش کنیم و با مصرف کالاها و تولیدات داخلی مانع از افزایش قاچاق کالا و ارز که بزرگ‌ترین ضربه را به اقتصاد کشور وارد می‌کند شویم.

امام جمعه سنندج از قاچاق کردن به عنوان فعلی حرام و کاذب نام برد و گفت: کسانی که از این بستر امرار معاش می‌کنند باید بدانند که فعالیت در این مسیر بزرگ‌ترین لطمه را از نظر فردی و اجتماعی برایشان به دنبال دارد.

ماموستا خدایی با بیان اینکه قاچاق کالا و ارز مانع بزرگی بر سر راه رونق تولیدات داخلی است، افزود: قاچاق به اقتصاد و ارز کشور لطمه و بیکاری را افزایش می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ‌های ضدارزشی غربی و مبتلا شدن به بیماری‌های پوستی ناشی از استفاده از وسایل آرایشی و پوشاک قاچاق از دیگر صدمه‌هایی است که قاچاق کالا و ارز بر پیکر جامعه وارد می‌کند.

امام جمعه سنندج با بیان اینکه بر اساس آمار جهانی هر یک‌میلیارد دلار قاچاق 100 هزار فرصت شغلی را از بین می‌برد، اضافه کرد: بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل و همه به این حوزه ورود پیدا کنند.

آدرس کوتاه :