جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

دغدغه های معاون عمرانی استاندار در حوزه مدیریت شهری - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

دغدغه های معاون عمرانی استاندار در حوزه مدیریت شهری

دغدغه های معاون عمرانی استاندار در حوزه مدیریت شهری


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت:

دغدغه های معاون عمرانی استاندار در حوزه مدیریت شهری

امیر قادری تهیه برنامه توسعه اقتصادی در شهر با محوریت اقتصاد شهرداری ها از جمله کارهای اساسی است که در شهرداری های کلان شهرها به آن توجه  شده و جواب نیز داده است..

وی گفت: این امر تنها به شهرداری بر نمی گردد و ما در استانداری و سایر ارگان های مرتبط با این موضوع باید کمک کنیم تا تلنگری بر بدنه مدیریت شهری زده شود.

قادری در ادامه به لایحه مدیریت شهرداری ها اشاره کرد و گفت: دولت تلاش می کند لایحه مدیریت شهرداری را در مجلس تصویب کند و با این کار خدماتی که در شهر به نوعی با شهرداری و شورای اسلامی در ارتباط باشد را دنبال کند.

به گفته وی باید بستر این کار در بدنه و ساختار شهرداری ها فراهم شود و عملیاتی شدن این مهم بر توسعه و پیشرفت شهرها تاثیرات مثبتی خواهد گذاشت.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در ادامه خواستار محرم بودن مردم بر ضوابط و مقررات شد و گفت: چاپ و انتشار ضوابط و مقرراتی که شهروندان بتوانند در جریان امورات و مسائلی که در شهر و شهرداری وجود دارد قرار بگیرند می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

وی افزود: در این راستا در استان اقداماتی انجام شده است که امید می رود شهردار جدید در این حوزه قدم بردارد تا مردم و شهروندان ما وظایف خود را نسبت به طرح جامع و طرح تفصیلی دقیق متوجه شوند و این امر می تواند مشارکت مردم در اداره امور شهری را تقویت کند.

امیر قادری در  بخش دیگری از سخنان خود به بحث درآمدهای پایدار، جاری و عمرانی اشاره کرد و گفت: بحث درآمدهای جاری و پایدار در شهرداری ها می تواند بسیار کارساز باشد باید با هماهنگی و همکاری اعضای شورای شهر بستر فراهم شود.

وی تصریح کرد: باید تلاش کنیم در این راستا هم درآمدهای پایدار را در شهرداری تقویت کینم و هم حضور بخش خصوصی فعال را در پروژه های عمران شهری داشته باشیم چون تجربه نشان داده که اعتبارات قطره چکانی و منابع محدود دولتی نمی تواند باعث تحول شود لذا باید زمینه حضور بخش خصوصی در زمینه های مختلف فراهم شود.

قادری در ادامه با بیان اینکه هم اکنون ساماندهی دست فروشان درسنندج به یک معضل جدی تبدیل شده است گفت: افرادی که در شهرها دست فروشی می کنند واقعیت های جامعه هستند و نمی توانیم آنان را نادیده بگیریم. به همین دلیل باید در این زمینه با هوشیاری عمل کرده واوضاع را ساماندهی کرد.

وی ساخت و سازهای بدون مجوز را یکی دیگر از دغدغه های موجود در سنندج ذکر کرد و افزود: در همه شهرها بحث اسکان غیر رسمی و بافت های مساله دار وجود دارد اما این مساله در سنندج ویژه است و می طلبد که ما توجه ویژه ای به کنترل ساخت سازها داشته باشیم همچنین گفت : می طلبد با محوریت شهرداری و سایر نهادهای مرتبط و استانداری بتوانیم و حرکت های جمعیتی را به اطراف شهر سنندج هدایت کنیم.

امیرقادری همچنین به انجام طرح کمربند سبز در سنندج اشاره کرد و گفت: بنا داریم در هفته درختکاری با همکاری اداره منابع طبیعی حدود 760 هکتار در سنندج درختکاری داشته باشیم و باید تلاش پهنه های دیگری از سنندج و سایر شهرها را به این امر اختصاص دهیم.

قادری در ادامه افزود: شهرداری به عنوان یک نهاد عمومی غیر دولتی بیشترین ارتباط را با مردم دارد و هر اندازه که بتواند در راستای رضایتمندی و جلب اعتماد مردم حرکت کند مردم در اداره امور شهرها بیشتر مشارکت خواهند داشت.

وی با بیان اینکه رضایتمندی مردم بزرگترین سرمایه ای است که شهرداری ها می توانند داشته باشند گفت: ما اگر این بستر را فراهم کنیم که مردم در شهرداری به ما اعتماد کنند قطعا امورات شهری به خوبی پیش خواهد رفت و اگر برعکس این امر باشد در اداره امور شهر مشکل خواهیم داشت.

معاون امور هماهنگی و امور عمرانی استاندار کردستان از همه شهرداری ها خواست بحث رضایتمندی و مطالبات مردمی را مورد توجه ویژه قرار دهند و با تمام توان در این راستا حرکت کنند.

منبع خبر:پایگاه اطلاع رسانی استانداری

آدرس کوتاه :