جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

دشمنان به دنبال این هستند اختلافات مسلمانان را عمیق کنند/ شب قدر یکی از ارزشمندترین شب‌ها است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

دشمنان به دنبال این هستند اختلافات مسلمانان را عمیق کنند/ شب قدر یکی از ارزشمندترین شب‌ها است

دشمنان به دنبال این هستند اختلافات مسلمانان را عمیق کنند/ شب قدر یکی از ارزشمندترین شب‌ها است


نماینده ولی فقیه در کردستان بیان کرد:

دشمنان به دنبال این هستند اختلافات مسلمانان را عمیق کنند/ شب قدر یکی از ارزشمندترین شب‌ها است

آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی پنجشنبه شب در دیدار با اساتید دانشگاه و فرهنگیان استان کردستان، با تسلیت ایام شهادت حضرت علی(ع) و گرامیداشت شب‌های قدر، با اشاره به اینکه در هر زمان یک نفر اشرف مخلوقات و خلیفه‌الله است، اظهار کرد: شب قدر یکی از ارزشمندترین شب‌ها است که خداوند به یکباره تمام قرآن را بر خلیفه‌الله نازل می‌کند.

وی افزود: دهه آخر ماه مبارک رمضان ویژگی‌های خاصی دارد که پیامبر(ص) با بهره‌گیری از آن همیشه خود را آماده می‌کردند.

به گفته نماینده ولی فقیه در استان کردستان، شان و منزلت حضرت علی(ع) بارها از زبان پیامبر(ص) بیان شده است، و نبی مکرم اسلام(ص) برای حضرت علی(ع) فضایل زیادی برشمردند از جمله اینکه هر کس می‌خواهد وارد شهر علم شود باید از درب آن که علی است، وارد شود.

وی عنوان کرد: حضرت خدیجه(س) برای کمک به پا گرفتن اسلام زحمات فراوانی متحمل شدند و همه می‌دانیم اسلام دین رافت و مهربانی است اما با سختی و زحمت به ما رسیده و ما باید قدر آن را بدانیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: مسلمانان دو دسته هستند، عده‌ای به دنبال گسترش اسلام هستند اما عده‌ای تنها به فکر کسب و کار و منفعت اقتصادی خود هستند.

وی ادامه داد: در آیات قرآن وعده داده شده که در آخرالزمان قومی می‌آیند که از هیچ قدرتی نمی‌ترسند و در راه خدا جهاد می‌کند و زمینه را برای حکومت مهدوی فراهم می‌کنند.

حسینی‌شاهرودی گفت: صدور انقلاب یکی از اصول اساسی انقلاب است که امام راحل بر آن تاکید می‌کردند، و یکی از روحانیون استان کردستان به نام ماموستا محمدی کتابی با موضوع انقلاب اسلامی به رشته تحریر درآورده که نگاهی جامع به انقلاب در حوزه کردستان دارد و اثری ماندگار را خلق کرده و ارزش انقلاب را با قلم یک نویسنده اهل سنت ثابت کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: امام در پاسخ به سوال شهید عراقی مبارزه با طاغوت، ایجاد حکومت اسلامی و زمینه‌سازی برای ظهور را از اهداف انقلاب اسلامی ایران عنوان کردند.

حسینی‌شاهرودی اذعان داشت: یکی از دغدغه‌های امام راحل(ره) ترویج اسلام ناب بود، تمدن سکولار غربی شرقی در مقابل تمدن ناب اسلامی احساس خطر می کند زیرا آنها فهمیده اند این تمدن تاب مقاومت در برابر تمدن ناب اسلامی را ندارد پس برای انهدام آن به مقابله با اسلام از داخل پرداختند.

وی تصریح کرد: ضمن محکوم کردن حوادث تروریستی تهران و دیگر کشورها، می‌گویم که تامین مالی گروه‌های تکفیری توسط انگلیس انجام می‌شود و همه مردم دنیا می‌دانند هر جا که نام تفرقه هست رد پای انگلیس وجود دارد.

نماینده مردم کردستان در خبرگان رهبری اظهار کرد: اگر تاریخ را مطالعه کنیم به عمق خباثت و خیانت انگلیسی‌ها پی می‌بریم، دشمنان به دنبال این هستند اختلافات مسلمانان را عمیق کنند و با تشکیل داعش همه ظرفیت‌های خود را در اختیار این گروه تروریستی برای ضربه زدن به اسلام گذاشته‌اند.  

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به سفر اندونزی و دستاوردهای آن، گفت: در جریان سفر به اندونزی از بنده سوال شد در کشور ایران چگونه شیعه و سنی بدونه جنگ و خونریزی در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند که بنده عرض کردم بصیرت و وحدت ثمره انقلاب اسلامی ایران بوده و مردم ایران با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری کشور ایران در امنیت کامل و وحدت زندگی می‌کنند.

منیع خبرگزاری: فارس

آدرس کوتاه :