جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

دستگاه های مرتبط در سروآباد تجهیزات لازم برای مقابله با بحران را ندارند - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگاه های مرتبط در سروآباد تجهیزات لازم برای مقابله با بحران را ندارند

فرماندار شهرستان سروآباد بیان کرد:

دستگاه های مرتبط در سروآباد تجهیزات لازم برای مقابله با بحران را ندارند

علی مفاخری ، در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان سروآباد که با حضور مدیر کل بحران استانداری کردستان برگزار شد، افزود: در آتش سوزی های اخیر در شهرستان سروآباد ادارات عضو ستاد بحران این شهرستان برای مقابله با آن فاقد امکانات و تجهیزات بودند و این امر باعث کند شدن عملیات کنترل و مهار آتش سوزی شده بود.
وی بر لزوم حفظ منابع طبیعی و محیط زیست تاکید کرد و گفت: منابع طبیعی میراث آیندگان و نسل های آینده است که باید به درستی حفظ و صیانت شوند و در این راستا همه ما مسئول و موظف به حفظ آن هستیم.
مفاخری ادامه داد: خوشبختانه در شهرستان سروآباد تعامل و همکاری بسیار خوبی بین ادارات و دستگاه های عضو ستاد بحران با مردم و سازمان های مردم نهاد وجود دارد و همین امر باعث شده مدیریت بهتری را در زمان وقوع حوادث و بحران ها داشته باشیم.
وی اظهار کرد: استفاده از ظرفیت سازمان ها و انجمن های مردم نهاد در زمان بحران و حوادث غیر مترقبه یک نیاز و یک ضرورت است.
وی اضافه کرد: در شهرستان سروآباد تشکل ها و انجمن های مردم نهاد بسیار فعال هستند که باید از ظرفیت و انگیزه آنها در تمامی زمینه ها به ویژه در بحث بحران استفاده شود.
وی ادامه داد: در طول 2 سال اخیر انواع حوادث غیر مترقبه و بلایای طبیعی مانند رانش زمین، سقوط بهمن، انفجار لوله گاز، قطعی برق، سقوط دکل برق و انفجار تانکر حامل گاز آرگن در شهرستان سروآباد به وقوع پیوسته که با حضور به موقع مردم و ادارات و دستگاه های عضو ستاد بحران این حوادث مدیریت و کنترل شده اند.
بخشدار هورامان نیز در این جلسه با بیان اینکه بارش شدید برف در سال گذشته موجب مسدود شدن مسیر اصلی منطقه هورامان شده بود، گفت: مسدود شدن راه ارتباطی شهر هورامان و 10 روستای تابعه آن در فصل سرما به دلیل بارش شدید برف و کولاک یک بحران برای این منطقه بود.
صباح محمدی افزود: سال گذشته سقوط بهمن در گردنه ژالانه موجب مرگ 2 نفر از سیم بانان اداره برق و قطعی 2 روزه برق در منطقه هورامان شد که همین امر باعث نگرانی مردم منطقه شده بود.
وی ادامه داد: استقرار بهمن گیر در گردنه ژالانه برای مقابله با سقوط بهمن یک نیاز و یک ضرورت است و می تواند بسیاری از مشکلات ناشی از این حادثه طبیعی را کاهش دهد.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا