جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

دستاوردهای ارزشمند جشنواره تولیدات صداوسیما برای کردستان - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

دستاوردهای ارزشمند جشنواره تولیدات صداوسیما برای کردستان

دستاوردهای ارزشمند جشنواره تولیدات صداوسیما برای کردستان


استاندار کردستان تاکید کرد:

دستاوردهای ارزشمند جشنواره تولیدات صداوسیما برای کردستان

استاندار کردستان در نشست با مدیرکل وشورای معاونین صداوسیمای مرکز کردستان، با اشاره به نقش جشنواره ها و همایش ها در معرفی ظرفیت های استان کردستان گفت: این جشنواره در کنار دستاورد های فرهنگی می تواند در جذب سرمایه گذار و معرفی ظرفیت های کردستان هم موثر باشد.

عبدالمحمد زاهدی با بیان اینکه این جشنواره در تغییر نگاه ها به کردستان نقش به سزایی دارد، افزود: باید زمینه های برگزاری هر چه بهتر این جشنواره با برنامه ریزی دقیق فراهم شود.

وی افزود:پشتوانه انقلاب اسلامی یک تفکر فرهنگی بود و برمبنای ایسم های سیاسی نبود و به همین دلیل با وجود مخالفت اکثر دولت ها به سرانجام رسید.

زاهدی با اشاره به تفکرغالب قبل از انقلاب مبنی برافیون بودن دین برای مردم ، گفت: آن زمان تصور نمی شد که یک تفکر دینی در منطقه ، رژیمی 2500 ساله را ازپای در آورد.

مدیرکل صداو سیمای مرکز کردستان هم با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی،فکری و اندیشه ای بود.

ابوالقاسم امان اللهی با اشاره به مقاومت رژیم پهلوی در برابر خواست مردم ، روحانیت و اندیشمندان جامعه ، افزود: همین مقاومت در برابر خواست مردم ، منجر به نابودی این رژیم شد.

وی با اشاره به نگاه غیر دینی و همچنین به سخره گرفتن ارزشهای دینی توسط رژیم شاه ، افزود: به همین دلیل عزم ملت و امام راحل برای تغییر جدی شده و در نهایت به تزلزل حکومت سکولار منجر شد و پیروزی  انقلاب اسلامی  را رقم زد و آزادی و استقلال و جمهوریت را برای مردم ایران به ارمغان آورد.

مدیرکل صداوسیمای مرکز کردستان، یکی از خصلت های مهم انقلاب اسلامی را فرهنگی بودن آن، دانست  و گفت: بازآفرینی ارزشهای اجتماعی و دینی از دست رفته، از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

امان اللهی  در ادامه، برگزاری جشنواره تولیدات  مراکز استانها ی صدا وسیما را در کردستان یک رویداد تاریخی عنوان کرد و گفت:میزبانی جشنواره ،  فرصتی است که سالها طول می کشد تا نصیب استانی شود .

وی افزود: سرمایه گذاری در حوزه فرهنگ به معنای سود واقعی است که برگزاری این جشنواره موجب خیر و برکت در استان خواهد شد.

امان اللهی همچنین با شاره به پوشش خبری تمامی شبکه های استانی و سراسری و حضور 33 استان و ریاست سازمان صداوسیما در این جشنواره، گفت: جشنواره تولیدات مراکز استانها در معرفی ظرفیت ها و توانمندی های  کردستان و جذب سرمایه گذار بسیار موثر خواهد بود.

منبع خبرگزاری: صداوسیما مرکز کردستان

آدرس کوتاه :