رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

در استان - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

در استان

در استان


 

با عنایت به اقتضائات استانی و رویدادهای پیش آمده، هر روز یکی از مطالبات مردمی موضوع برنامه قرار می گیرد تا ضمن طرح خواسته های شنوندگان، پاسخ لازم نیز از مسئولان اخذ و جهت تنویر افکار عموی پخش شود. بخش گزارش نیز در برخی روزها به برنامه اضافه می شود تا پوشش دهنده رخدادهای مهم و حاوی انعکاس آن رویداد باشد. البته گرچه در پیامهای تلفنی شنوندگان امور خدماتی بیشتر مطرح می شود اما موضوعات مطروحه در برنامه به همین ها خلاصه نمی شود. بلکه رسانه وظیفه خود می داند که آنچه به عنوان مطالبات حقیقی و مد نظر رهبری باشد در این برنامه طرح و پیگیری شود. درم ناسبت ها این برنامه وظیفه اطلاع رسانی و پوشش رویدادهای آن ایام رابه عهده میگیرد.

 

ویژگی جمعیت مخاطبان:

تمام مردم کردستان که علاقمند به دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص همایشها و مناسبات روز هستند و کسانی که از نحوه خدمات رسانی دستگاههای دولتی گلایه دارند مخاطب این برنامه اند.

 

ضرورت طرح و اهمیت تولید آن در استان:

با توجه به این که رسانه های استانی رسالت انعکاس رویدادهای مناسبتی و رخدادهای مهم استان را برعهده دارد و نیز براساس اعتماد مردم به رسانه موظف به پیگیری مشکلات و نظرات آنهاست ضروری می نماید چنین برنامه ای تولید گردد.

 

اهداف بلند مدت (سیاستگذاری برنامه ای):

تقویت رفتارهای مثبت:  (40) درصد

آموزش: (20) درصد

تغییر رفتارهای منفی: (40) درصد

 

اهداف ( کوتاه مدت ) :

-          افزایش اعتماد عمومی نسبت به نظام

-          انعکاس مسائل و مشکلات مردم و پاسخ مسئولان

-          انعکاس رویدادهای فرهنگی، هنری، اجتماعی سیاسی و اقتصادی و ... که به صورت موضوعات روزانه در استان اتفاق می افتد.

 

محورهای موضوعی ( مبتنی بر اهداف تعیین شده ) :

-          پی گیری مطالبات مردم (اعم از مطالبات خدمات شهری  و تمامی مطالباتی که رسانه موظف است آنها را از جانب مردم پیگیری و از مسئولان مطالبه نماید).

-          پاسخگویی مسئولان به مطالبات مردمی.

-          انعکاس رویدادهای فرهنگی، اجتماعی  استان اعم از برگزاری همایش ها، نمایشگاهها، و ...

 

اجزاء و قالب های برنامه:

گفتار (کلام گوینده): اجرای برنامه و طرح مطالبات مردمی در برنامه توسط مجری و گفتگوی ایشان با مسؤولان و کارشناسان.

موسیقی بی کلام: انتخاب و پخش موسیقی بی کلام در فواصل برنامه.

پیامهای تلفنی (ضبطی): پخش مطالبات مردم از زبان خودشان از طریق تماس تلفنی

گزارش از شهر: گزارشگر برنامه در دو یا سه روز از هفته بارفتن به محل های مختلف که ضرورت دارد اقدام به تهیه گزارش و انعکاس رویدادها می کند - گزارش از اماکنی که مشکلاتی در آنجا بروز کرده و مردم محل مطالباتی دارند - گزارش از رویدادهای  فرهنگی، هنری، اجتماعی، نمایشگاهها و ...  _ انعکاس نظرات مردم درباره مشکلات یا رخدادها

مصاحبه تلفنی یا حضوری: مصاحبه حضوری مسؤول مربوطه برای پاسخگویی به مطالبات - در مواردی هم کارشناس با حضور در استودیوی برنامه به تبیین موضوع یا مشکل می پردازد.

 

عوامل برنامه:

تهیه کننده: شیدا منصوری – نعیمه نادری نژاد

محقق و گوینده: حسین پناهی، سودمند

گزارشگر: محمدی

محقق: سودمند

دستیار: شکیبایی