جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

دریاچه زریبار مناسب ترین مکان برای اردوی تیم ملی است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

دریاچه زریبار مناسب ترین مکان برای اردوی تیم ملی است

دریاچه زریبار مناسب ترین مکان برای اردوی تیم ملی است


مربی تیم ملی قایقرانی جمهوری اسلامی ایران گفت:

دریاچه زریبار مناسب ترین مکان برای اردوی تیم ملی است

طاهر کبوتری، افزود: برای تمرین قایقرانان لازم است شرایط خاص از جمله طول و عرض مناسب، نزدیکی محل اسکان به محل تمرین و شرایط آب و هوایی مناسب در نظر گرفته شود.
وی اضافه کرد: دریاچه زریبار مریوان از لحاظ زیرساختی، فضای طبیعی، طول موج و مسافت موجود بهترین پیست قایقرانی ایران است و ظرفیت میزبانی مسابقات آسیایی و جهانی را دارد.
کبوتری گفت: دریاچه زریبار از لحاظ ارتفاع و شرایط آب و هوایی، طول موج کمتر، وجود مسافت های متعدد چهار کیلومتر، سه کیلومتر و 2 کیلومتر متوالی و وزش ملایم باد دارای بهترین شرایط بوده و این دریاچه را به مهمترین پیست و جزء بهترین مکان ها برای ورزش های آبی در کشور و حتی منطقه تبدیل کرده است.
وی اظهار کرد: دریاچه زریبار مریوان برای تمرین روئینگ بسیار مناسب است و فاصله کم آن با شهر و محل اسکان بر مزایای آن افزوده و آب و هوای آن در این فصل نیز بسیار سرد نیست.
مربی تیم ملی قایقرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: تنها دریاچه پشت سد مهاباد و دریاچه زریبار مریوان در منطقه دارای چنین شرایط ایده الی برای برگزاری اردوی تیم ملی هستند.
کبوتری با اشاره به شروع دور دوم اردوی تیم ملی در مریوان گفت: برگزاری اردوی تیم ملی در دریاچه زریبار مریوان باعث احیا شدن این رشته ورزشی در این شهرستان شده و 2 نفر از ورزشکاران مریوانی نیز به اردوی تیم ملی دعوت شدند.
وی اضافه کرد: این اردو به مدت 21 روز برگزار می شود و پس از آن نیز استراحت یک هفته ای اعضای تیم دورهای بعدی تا برگزاری مسابقات تداوم خواهد داشت.

**دومین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی روئینگ مردان کشور با حضور 12 قایقران آغاز شد
مربی تیم ملی قایقرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: در دور دوم این اردو که تا 17 بهمن تداوم دارد، چهار ورزشکار در رده سنی جوانان و هشت قایقران در رده سنی بزرگسالان قرار دارند.
وی اضافه کرد: شیرزاد قادری، رضا قهرمانی، میلاد اله وردیان و امیرحسین محمودپور در رده سنی جوانان و کژوان سلیمی، عاقل حبیبیان، امیر آقازاده، علی شاه محمدنیا، سیاوش سعیدی، مجتبی شجاعی، سید مجتبی شجاعی و بهمن نصیری در رده سنی بزرگسالان نفرات دعوت شده به این مرحله از اردو هستند.
او گفت: از بین اعضای دعوت شده به اردوی تیم ملی قایقرانی شیرزاد قادری و کژوان سلیمی از شهرستان مریوان به این اردو دعوت شدند.
کبوتری افزود: مربیان تیم در نظر دارند که دوره استعدادیابی تازه انجام شود و سه نفر دیگر در اردوی تیم در رده سنی جوانان افزوده شود.
وی اظهار کرد: در ورزش های حرفه ای هر اندازه تعداد نفرات و استعدادها بیشتر باشد امکان انتخاب بهترین ها برای حضور در مسابقات بین المللی بیشتر می شود.

**روزانه اعضای تیم بیش از چهار ساعت تمرین مفید دارند
مربی تیم ملی قایقرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: تمرین های این دوره شامل تمرین های بندسازی و پارو زنی هستند که در نوبت صبح تمرین های پاروزنی به مدت 2 ساعت در دریاچه زریبار انجام می شود.
کبوتری افزود: اداره ورزش و جوانان مریوان 2 سالن را در اختیار اعضای تیم قرار داده و تمرین های بدنسازی و آمادگی جسمانی در نوبت بعد از ظهر در این 2 سالن انجام می شود.
وی اضافه کرد: هم اکنون اعضای 2 تیم جوانان و بزرگسالان در شرایط مناسب قرار دارند و تمرین های به صورت مستمر انجام می شود.
به گفته وی با توجه به قرار گرفتن در فصل زمستان برنامه های تمرین اعضای تیم با توجه به شرایط آب و هوایی تنظیم می شود.
وی با قدردانی از مسئولان ورزش و جوانان کردستان گفت: مسئولان این استان تمام امکانات ورزشی مورد نیاز اعضای تیم از جمله خوابگاه ورزشی و 2 سالن تمرین را در اختیار اعضای تیم قرار دادند.
مربی تیم ملی قایقرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: هدف از برگزاری این اردوها، آماده سازی تیم برای شرکت در مسابقات آسیایی جاکارتای اندونزی بوده و تا شهریور ماه به طور مستمر تداوم خواهد داشت.
وی اضافه کرد: آماده سازی تیم برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا که شهریورماه سال 1396 در تایلند برگزار می شود از دیگر برنامه مربیان تیم است.
کبوتری افزود: در صورتی که اعضای تیم به آمادگی کامل برسند می توانیم تیم را برای شرکت در مسابقات کاپ 3 جهان و مسابقات قهرمانی جهان در آمریکا نیز اعزام کنیم.
تیم ملی جوانان جمهوری اسلامی سال گذشته در مسابقات آسیایی بوهان چین 2 مدال برنز را کسب کرد و امسال نیز در مسابقات آسیایی تایلند موفق به دریافت 2 مدال نقره در ماده های تک نفره و چهار نفره 2 پارو شد.
طاهر کبوتری مربی فعلی تیم جوانان و بزرگسالان روئینگ ایران نیز از قایقرانان باسابقه کشور به شمار می رود که چندین سال پیاپی عضو تیم ملی قایقرانی بوده است.
شهرستان مرزی مریوان در 130 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :