جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

درآمدهای زکات در راستای اقتصاد مقاومتی و فقرزدایی جامعه هزینه شود - نمایش محتوای خبر

 

 

درآمدهای زکات در راستای اقتصاد مقاومتی و فقرزدایی جامعه هزینه شود

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت:

درآمدهای زکات در راستای اقتصاد مقاومتی و فقرزدایی جامعه هزینه شود

آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در نخستین جلسه شورای زکات استان در سال جاری در سنندج افزود: پرداخت زکات به اندازه ای اهمیت دارد که در قرآن کریم بر روی موارد ریز این فریضه، آیات و روایات فراوانی داریم و اگر در میدان زکات باشیم گره از مشکلات جامعه گشوده می شود.
وی گفت: فقر و مشکلات اقتصادی ناشی از فقر باعث ایجاد معضلات فراوانی برای خانواده ها شده است که با پرداخت زکات می توان بسیاری از این معضلات را رفع کرد.
نماینده ولی فقیه در کردستان به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل اشاره کرد و افزود: امید است با توجه به نامگذاری امسال به سال اقدام و عمل در امر زکات اقدامات مفید و برنامه ریزی شده ای انجام شود و جمع آوری زکات در مسیری هدایت شود که فقر در جامعه کاهش یابد.
وی با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم(ص) اظهار کرد: زکات آثار فردی و اجتماعی زیادی دارد که اولین ثمره آن متوجه خود شخص می شود.
آیت الله حسینی شاهرودی ادامه داد: خداوند متعال در آیات قرآن به پرداخت زکات تاکید فراوانی داشته و زکات در قرآن در کنار نماز ذکر شده که نماز نشانگر رابطه با خالق و زکات نشانگر رابطه با مخلوق است.
وی با تاکید بر اینکه درآمدهای زکات جمع آوری شده در جهت فقرزدایی هزینه و از انجام هزینه های بی بازگشت خودداری شود گفت: مصرف زکات باید در مسیر درآمدزایی باشد و برای نیازمندان درآمد مستمر ایجاد کند.
نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به آیاتی از قرآن کریم افزود: با پرداخت زکات خود را بیمه کنیم و مردم را نسبت به این امرخدا پسندانه که در قرآن و روایات تاکید فراوانی بر آن شده است تشویق کنیم.
وی گفت: اگر به دنبال فلاح و رستگاری هستیم باید بخل را از خود دور کنیم و یکی از راهکارهای قرآنی با هدف دور کردن بخل پرداخت زکات است.
وی ادامه داد: به دلیل وضعیت بارش مناسب، محصولات کشاورزی در استان از وضعیت بهتری نسبت به سال های قبل برخوردار است و پیش بینی می شود پرداخت زکات نسبت به سال های گذشته افزایش یابد.
وی اظهار کرد: هر کدام از اعضای شورای زکات باید اقداماتی برای جمع آوری زکات بیشتر و راهکارهایی برای مصرف بهینه در راستای تولید و انجام اقداماتی که منفعت چندجانبه داشته باشند پیشنهاد کنند.

منبع خبرگزاری:ایرنا