جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

دختران مناطق حاشیه‌نشین کردستان در اولویت تامین جهیزیه هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

دختران مناطق حاشیه‌نشین کردستان در اولویت تامین جهیزیه هستند

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کردستان گفت:

دختران مناطق حاشیه‌نشین کردستان در اولویت تامین جهیزیه هستند

رضا طاهری در کارگروه تخصصی ارتقا اجتماعی فرهنگی و سلامت "ستاد بازآفرینی شهری" که با حضور اعضای کارگروه در سالن دولت استانداری کردستان برگزار شد، اظهار داشت: کمیته امداد کردستان در مناطق حاشیه‌نشین شیوه خدماتی خود را بیشتر کرده است.

وی گفت: در حال حاضر به 400 دختر جوان و مادر در سکونت‌گاه‌های غیررسمی مناطق حاشیه‌نشین استان کردستان متناسب با آسیب‌های اجتماعی، خدمات آموزشی ارائه شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کردستان تصریح کرد: برای تامین جهیزیه مددجویان این نهاد هم دختران مناطق حاشیه‌نشین و کم‌برخوردار استان کردستان اولویت اصلی کمیته امداد استان است.

بیمه شدن 48 هزار واحد مسکونی مناطق حاشیه شهر

وی از تحت پوشش بیمه‌ای 48 هزار واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد کردستان در مناطق حاشیه‌نشین استان خبر داد و گفت: این 48 هزار خانوار در مناطق حاشیه شهرهای استان از نظر حوادث طبیعی و غیرطبیعی از جمله سیل، زلزله، برق، باران و انفجار و صاعقه بیمه شدند و از طریق شرکتی که با کمیته امداد استان قرارداد منعقد کرده خسارت‌های بیمه شدگان تامین می‌شود.

طاهری افزود: همچنین در زمینه خدمات تحصیلی برای دانش‌آموزان مناطق حاشیه‌نشین و کم‌برخوردار استان کردستان خدمات مشاوره نیز انجام می‌شود و هزینه‌های تحصیلی این دانش‌آموزان به طور 100 درصد از طریق کمک‌های مردمی در جشن عاطفه‌ها تامین می‌شود.

وی به 100 درصدی پوشش بیمه تامین اجتماعی تمام زنان سرپرست خانوار در مناطق حاشیه‌نشین شهرهای استان که مددجوی کمیته امداد استان کردستان هستند، اشاره کرد و اظهار داشت: در آموزش‌های مهارتی نیز به افرادی که دارای استعداد اشتغال هستند در اولویت‌های آموزش کوتاه مدت و بلندمدت کمیته امداد استان کردستان قرار دارند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کردستان خاطرنشان کرد: اعطای تسهیلات بانکی برای افرادی که در مناطق کم‌برخوردار و حاشیه‌نشین هستند اولویت کمیته امداد کردستان است تا برای آنها در قالب طرح‌های اشتغال‌زایی شغل پایدار ایجاد کند.

بهره‌وری از کارها و برنامه‌ها در ادارات  یک حلقه مفقوده است

نماینده سازمانهای مردم نهاد استان کردستان نیز در این کارگروه با تاکید بر اینکه باید سکونتگاه‌های غیررسمی به دغدغه همگانی تبدیل شود، اظهار داشت: بهره‌وری از کارها و برنامه‌ها در ادارات به عنوان یک حلقه مفقوده مطرح است و اگر بهره‌وری در کارها را داشته باشیم کمتر با مشکل مواجه می‌شویم.

شهریار رحیمی گفت: برای ایجاد اشتغال در مناطق حاشیه‌نشین نیاز به پشتیبان داریم و باید از طرح‌های پشتیبان برای ایجاد اشتغال پایدار افراد مناطق حاشیه‌نشین استان کردستان که در معرض آسیب‌های اجتماعی هستند اقدام کنیم.

وی افزود: باید تلاش کنیم یکسان سازی برنامه‌ها و مدیریت‌ها در ادارات و سازمان‌ها لحاظ شود چرا که اگر ادارات و سازمان‌ها از یک مدل استفاده کنند دیگر با مشکلات کمی در سطح جامعه مواجه می‌شویم.

منبع خبرگزاری: تسنیم