جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

داوطلبان شوراهای اسلامی کردستان به چهار هزار و 753 نفر رسید - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

داوطلبان شوراهای اسلامی کردستان به چهار هزار و 753 نفر رسید

داوطلبان شوراهای اسلامی کردستان به چهار هزار و 753 نفر رسید


تا پایان روز چهارم

داوطلبان شوراهای اسلامی کردستان به چهار هزار و 753 نفر رسید

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز کردستان، عبدالرضا میقانی افزود: از 30 اسفند 95 که اولین روز نام نویسی داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا بود تا ساعت هشت صبح امروز جمعه چهارم فروردین سال جاری از چهار هزار و 753 نفر داوطلب، 549 معادل 11.6 درصد در حوزه شهری و چهار 204 داوطلب معادل 88.4 درصد حوزه روستایی مشخصات خود سامانه جامع ستاد انتخابات وزارت کشور را ثبت کرده اند.
به گفته وی، از تعداد کل ثبت نام کنندگان چهار هزار و 651 نفر معادل 97.9 درصد را داوطلب مرد و 102 نفر معادل 2.1 درصد را داوطلبین زن تشکیل می دهند.
رئیس کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد انتخابات کردستان ادامه داد: طبق آمار ارائه شده تاکنون 819 نفر معادل 17.2 درصد از کل داوطلبان ثبت نام شده دارای سابقه نمایندگی در شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان کردستان هستند.
میقانی گفت: در روز چهارم نیز تعداد یک هزار و 452 نفر داوطلب شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان کردستان در سامانه جامعه ستاد انتخابات وزارت کشور ثبت نام کردند.
وی افزود: از مجموع ثبت نام کنندگان در روز چهارم یک هزار و 328 نفر در حوزه روستایی و 124 نفر نیز در حوزه شهری داوطلب شده اند و از مجموع ثبت نام شده های این روز 277 نفر دارای سابقه عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا در کردستان هستند.
رئیس کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد انتخابات کردستان گفت: از میان یک هزار و 452 نفر داوطلب که در سامانه جامع ستاد انتخابات وزارت کشور ثبت کرده اند 38 نفر داوطلبین زن هستند.
میقانی گفت: تا خاتمه روز چهارم نیز 2 نفر از داوطلبان در حوزه روستایی در سطح استان انصراف خود را اعلام کرده اند.
پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری روز جمعه 29 اردیبهشت 96 برگزار می شود.

آدرس کوتاه :