رونق تولید ملی | جمعه، ۲۸ تیر ۱۳۹۸

دانش آموزان، مطمئن ترین سفیران سلامت در جامعه هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

دانش آموزان، مطمئن ترین سفیران سلامت در جامعه هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان عنوان کرد:

دانش آموزان، مطمئن ترین سفیران سلامت در جامعه هستند

طیب قدیمی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، در همایش سفیران سلامت مدارس که در سنندج برگزار شد؛ با بیان تعریفی از سلامتی، آن را یک موهبت الهی دانست و اظهار داشت: تا زمانی که از نعمت سلامتی برخورداریم باید آن را پاس بداریم و به ابعاد مختلف آن اعم از سلامت جسمانی، روانی، فکری و معنوی اهمیت دهیم.

وی با بیان آینده هر کشور و توسعه آن وابسته به وجود جوانان است؛ گفت: استفاده از دانش آموزان به عنوان سفيران سلامت پل مستحکم، فعال و پویایی را میان خانواده، جامعه و محیط مدرسه و خواسته هایی که در این حوزه بخصوص در عرصه سلامت وجود دارد ایجاد خواهد کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان افزود: دانش آموزان به عنوان سفیران سلامت باید در مدارس مهارت های زندگی، عزت و اعتماد به نفس و توانایی نه گفتن را کسب کرده و خود نیز حامل این پیام ها شده و در جامعه آن را به یک فرهنگ تبدیل کنند.

قدیمی با بیان اینکه استفاده از فناوری های نوین موجب ایجاد کم تحرکی در میان افراد شده است؛ گفت: این موضوع امروزه در جامعه فراگیر و چهره بیماری ها را عوض کرده و موجب ایجاد بیماری های مزمن غیر واگیردار چون دیابت، بیماری های قلبی و عروقی و فشار خون شده است.

وی در پایان ابراز اميدواري کرد تلاش و فعالیت در حوزه سلامت و اشاعه آن در جامعه بیشتر شود و در آینده یک جامعه سالم و با نشاط و به دور از هر گونه آلودگی های محیطی، بهداشتی تحویل نسل بعدی شود.

منبع خبری:اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش