رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

خیرین کامیارانی امسال بیش از ۲۰ میلیارد ریال به مددجویان کمیته امداد کمک کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

خیرین کامیارانی امسال بیش از ۲۰ میلیارد ریال به مددجویان کمیته امداد کمک کردند

مدیر کمیته امداد کامیاران:

  با اشاره به آغاز هفته احسان و نیکوکاری از 14 تا 20 اسفندماه جاری،مرتضی پوریا اظهار داشت: در این روزهای پایانی سال چشم کودکان محروم به دستان نوازشگر خیران خداجویی است که محبت‌هایشان را با آنها تقسیم کنند.

وی برپایی جشن احسان و نیکوکاری را بهترین فرصت برای خوشحالی کودکان یتیم و خانواده‌های نیازمند دانست و گفت: در این جشن کمک‌های مردمی، هدایای نقدی و غیرنقدی جمع‌آوری می‌شود.

مدیر کمیته امداد شهرستان کامیاران با اشاره به تأکیدات قرآن کریم در رابطه با لزوم احسان و نیکوکاری به نیازمندان و کمک به آنان تصریح کرد: این مراسم به منظور ترویج و نهادینه شدن فرهنگ و سنت حسنه انفاق و نیکوکاری و تقویت حس همدردی و یاری رساندن به نیازمندان برپا می‌شود.

وی گفت: سال گذشته در طرح احسان و نیکوکاری میزان پیش‌بینی ما 79 میلیون تومان بود که خوشبختانه موفق به جمع‌آوری بیش از 126 میلیون تومان کمک‌های نقدی و غیرنقدی شدیم.

پوریا با اشاره به برپایی 3 پایگاه نیکوکاری در سطح شهرستان کامیاران برای جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردمی افزود: به جز برپایی این 3 پایگاه، در روزهای جمعه در مساجد سطح شهرستان کمک‌های مردمی را جمع‌آوری می‌کنیم.

وی ریشه و منشاء نیکوکاری را ایمان حقیقی افراد دانست و اظهار کرد: تمامی کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده صرف خرید پوشاک و مواد خوراکی می‌شود و در میان خانواده‌های نیازمند تحت پوشش کمیته امداد توزیع می‌شود.

مدیر کمیته امداد شهرستان کامیاران با اشاره به اجرای طرح «احسان دانش‌آموزی» در سطح مدارس این شهرستان در ماه گذشته گفت: خوشبختانه اجرای این طرح در بین دانش‌آموزان هر سال با استقبال بیشتری مواجه است؛ به‌طوری که سال گذشته موفق به جمع‌آوری 6 میلیون تومان شدیم اما امسال با توزیع 11 هزار قلک، کمک‌های جمع‌آوری شده به بیش از 11 میلیون تومان رسید.

وی هدف از این کار را ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری در بین کودکان و دانش‌آموزان دانست و گفت: تقویت حس همدردی و کمک رساندن به هم‌نوعان خود بسیار مهم بوده و اجرای طرح احسان دانش‌آموزی نیز با همین هدف است.

مدیر کمیته امداد شهرستان کامیاران از کمک دو میلیارد و 130 میلیون تومانی خیرین کامیارانی به مددجویان تحت پوشش این نهاد در 9 ماهه نخست امسال خبر داد و خاطرنشان کرد: جمع‌آوری این مبالغ از سرفصل‌های صدقات، وجوهات امانی، درآمدهای انتظامی و مراکز نیکوکاری به دست آمده و میزان درآمد این نهاد در نه ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته 52 درصد رشد داشته است.

وی گفت: بیش از سه هزار و 745 خانوار یعنی شش هزار و 508 نفر تحت پوشش کمیته امداد شهرستان کامیاران هستند.