رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

خیرین و نیکوکاران از خواری و ذلت مصون هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

خیرین و نیکوکاران از خواری و ذلت مصون هستند

امام جمعه بیجار بیان کرد:

خیرین و نیکوکاران از خواری و ذلت مصون هستند

حجت‌الاسلام علی مرادی چهارشنبه شب در جشن گلریزان که در مجتمع امیرنظام گروسی بیجار برگزار شد، با اشاره به آیاتی از قرآن در رابطه با انجام عمل نیک و خیر، اظهار کرد: هر کس قدمی خیر برای همنوعان خود بردارد خداوند چندین برابر پاداش نیک به او عطا خواهد کرد.

وی ادامه داد: ماه رمضان ماه مغفرت و بخشش الهی است و  نیکوکاران و خیرین در این ماه پر از برکت باید گامی در راستای بخشش زندانیان و شاد کردن خانواده‌های آنان بردارند چرا که خداوند منان به کمک به هم نوع بسیار سفارش کرده‌اند.

مرادی با بیان اینکه چشم امید خانواده‌های زندانیان به دستان پرسخاوت خیرین است گفت: افرادی که کار خیر را سرلوحه زندگی خود قرار می‌دهند، ذلت و خواری سراغشان نخواهد آمد.

امام جمعه بیجار از جشن گلریزان با عنوان، جشن عطوفت‌های گم شده نام برد و گفت: کمک‌های مردمی می‌تواند خانواده‌های زندانیان را از قرارگرفتن در معرض آسیب‌های اجتماعی مصون دارد.

وی با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) مبنی بر اینکه کسی که برای کمک به برادر خود و سودرساندن به او اقدام کند، پاداش مجاهدان در راه خدا به او داده خواهد شد عنوان کرد: مسلمانان نباید به وضعیت برادارن ایمانی خود بی‌اعتنا باشند.

مرادی در ادامه به فضیلت‌های ماه مبارک رمضان اشاره و با بیان اینکه در ماه رمضان درهای بهشت باز و درهای جهنم بسته و دستان شیاطین بسته است عنوان کرد: در این ماه سرشار از برکت بندگان خداوند باید برای خودسازی و تعالی اخلاقی خود حرکت کنند جرا که ماه رمضان بهترین فرصت برای دوری بندگان از وسوسه‌های شیطانی است.

امام جمعه بیجار گفت: ماه رمضام فرصتی مغتنم برای انس بیش از پیش با قرآن کریم و بهره از تمامی آیات روح‌بخش آن است

منبع خبرگزاری: فارس