سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

خیابان های خالی از خودرو - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

خیابان های خالی از خودرو

خیابان های خالی از خودرو


خیابان های خالی از خودرو
به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز کردستان، رئیس پلیس راهور استان کردستان با اعلام این خبر گفت: با توجه به ابلاغ ستاد مبارزه با کرونا در خصوص ممنوعیت و محدودیت در خرد خودروها، با همکاری خوب مردم، تردد شبانه درون‌شهری به صفر رسیده است.

سرهنگ برزو مرادی افزود: بخشی از محدودیت‌های کرونایی که در آخرین جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا مصوب شد جنبه ترافیکی داشت و برای ممنوعیت تردد بود که از روز شنبه اول آذرماه از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح ابلاغ و اعمال شد که برای وسایل نقلیه مختلف در سطح شهر‌ها بود.

وی افزود: در شب اول اجرای این طرح، چون نیاز به اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی داشتیم با پیام‌های هشداری و آموزشی کسانی که قصد تردد داشتند را هوشیار کردیم و در چند شب گذشته رسما از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح کسانی که در این ساعت و اعلام محدودیت در سطح شهر تردد داشتند به وسیله دوربین‌ها جریمه شدند.

رئیس پلیس راهور کردستان گفت: دوربین‌های ثبت تخلفات رانندگی در هر ۲۴ ساعت یکبار در صورت تردد خودرو‌ها جریمه اعمال می‌کنند.

مرادی با بیان اینکه برخورد با متخلفان با جدیت بیشتری انجام می‌شود، افزود: با مقایسه‌ای که در این چند شب صورت گرفت و مخصوصا در شب گذشته با روز‌های گذشته و با هفته‌های قبل، کاهش ترافیک کاملا محسوس بود و تردد‌های درون‌شهری کاهش پیدا کرده است.

وی با تشکر از شهروندان در خصوص همکاری در بحث محدوددیت‌های ترافیکی و تردد، گفت: خوشبختانه در این موضوع همکاری خوبی را از سوی شهروندان دیدیم و قبل از اینکه پلیس بخواهد برخورد کند تردد‌ها کاهش پیدا کرد و برخورد‌های ما به حداقل رسیده است.

رئیس پلیس راهور کردستان همچنین در خصوص ممنوعیت تردد بین شهری نیز گفت: از صبح روز شنبه اول آذر ماه خروج خودرو‌های پلاک بومی از شهر‌های قرمز ممنوع بوده و پلاک‌های غیربومی هم نمی‌توانند وارد شهر‌های قرمز و نارنجی شوند و همچنین پلاک‌های غیربومی هم نمی‌توانند وارد شهر‌های قرمز و نارنجی شوند و متخلفان اعمال قانون خواهند شد.

در حال حاضر شهر‌های سنندج، قروه، مریوان و کامیاران از لحاظ شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار دارند و باقی شهر‌ها نیز در شرایط نارنجی هستند.
 
آدرس کوتاه :