رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

خیابان بهار به خیابان اردلان سنندج وصل شد - نمایش محتوای خبر

 

 

خیابان بهار به خیابان اردلان سنندج وصل شد

با احداث خیابان نهضت سواد آموزی:

خیابان بهار به خیابان اردلان سنندج وصل شد

شهردار سنندج با بیان اینکه احداث خیابانها و دسترسی های جدید در کاهش و روانسازی ترافیک سطح شهر نقش بسزایی دارد، گفت: با احداث خیابان جدید به نام نهضت سواد آموزی خیابان بهار واقع در پشت تپه شیخ محمد باقر به خیابان اردلان وصل شد.

دکتر فخری صبح امروز به همراه جمعی از مدیران و معاونین شهرداری از خیابان تازه احداث نهضت سواد آموزی بازدید نمودند.

شهردار سنندج اظهار داشت: احداث خیابانهای و دسترسی های جدید یکی از راهکارها در جهت کاهش و روانسازی ترافیک سطح شهر است.

دکتر منوچهر فخری بیان کرد: با هدف سهولت در تردد شهروندان و همچنین کاهش و روانسازی ترافیک  این شهرداری  از سال گذشته عملیات احداث چندین خیابان جدید را در برخی از مناطق سطح شهر در دستور کار خود قرار داده است.

وی گفت: خیابان بهار واقع در پشت تپه شیخ محمد باقر یکی از خیابانهای است که با هدف ایجاد دسترسی جدید و بر اساس نقشه طرح تفضیلی عملیت اتصال آن به خیابان اردلان را در سال گذشته آغاز نمود.

دکتر فخری افزود: خیابان تازه احداث شده که در نقشه طرح تفضیلی به نام خیابان نهضت سواد آموزی نام گذاری شده دارای 700 متر طول و 12 متر عرض است.

وی عنوان کرد: برای احداث خیابان نهضت سواد آموزی عملیاتی نظیر 600 متر مکعب راکفیل، 800 متر مکعب اساس، 1400 متر طول جدول گذاری، 5300 متر مربع اساس، 260 متر مربع سنگ فرش، 1700 متر مکعب خاکبرداری، 60 متر مربع پله گذاری، 860 تن آسفالت، 430 متر مکعب شن ریزی و همچنین 130 متر مکعب احداث دیوار حائل اجرا شد.

دکتر فخری اعلام کرد: با احداث خیابان نهضت سواد آموزی دو خیابان بهار و خیابان اردلان بهم متصل شدند و اتصال این دو خیابان در آینده نقش بسزایی در کاهش و روانسازی ترافیک این منطقه خواهد داشت.

شهردار سنندج هزینه احداث این خیابان جدید را سه میلیارد و پانصد میلیون ریال اعلام کرد و گفت: هزینه اجرای این طرح از محل اعتبارات داخلی شهرداری تامین شد.