رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

خوش نوایان - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

خوش نوایان

خوش نوایان


 

 

با توجه به هجوم موسیقی های خارجی با اهداف خاص در میان جوانان و مردم استان، نیاز است که برنامه ای با هویت بومی جهت هدایت و تشویق و ترغیب مردم به فرهنگ و موسیقی کردی و وطنی تهیه شود .

این برنامه با هدف: ایجاد روحیه نشاط و امید، ترویج و تبیین موسیقی سالم، آشنایی بیشتر با موسیقی محلی – فولکلوریک و سنتی، آشنایی با عوامل و سازندگان آثار فاخر – آشنایی با تولیدات مکتوب و صوتی در حوزه موسیقی – شناسایی و معرفی استعدادهای ناشناخته موسیقی در استان در صدای مرکز کردستان در حال تولید می باشد.

 

 

عموم مخاطبان این برنامه، عامه مردم هستند که با توجه به جمعیت کثیر جوانان استان و نیاز فرهیختگان ، این اقشار نیز مخاطب برنامه خواهند بود .

 

 

در این برنامه سعی بر این است که موسیقی های فاخر برای مخاطبان پخش شود و در مورد نحوه ساخت و تولید این آثار مطالبی عنوان شود . تازه های موسیقی اعم از کتاب و لوح فشرده معرفی گردد و شرح مختصری از این آثار در برنامه ارائه گردد . اشعاری از شاعران فاخر کرد زبان در برنامه خوانده شود . از حضور عوامل سازنده موسیقی مانند خواننده ، نوازنده ، آهنگساز ، شاعر ، صدابردار و ... نیز در این برنامه استفاده خواهد شد .

آیتمهای برنامه: گفتار، موسیقی، گزارش، موسیقی با کلام و بی کلام کردی، کارشناسی، پیام تلفنی، مسابقه، شعر خوانی و....

 

عوامل برنامه:

تهیه کننده: آذر میرزاپور

مشاور: پیمان سلیم فرد

گوینده: نورالدین حسامی

نویسنده: نورالدین حسامی – آذر میرزاپور

 

 

 

این برنامه روزهای یکشنبه، سه شنبه و پنج شنبه ساعت 10 شب با مدت زمان 30 دقیقه از صدای مرکز کردستان

پخش می شود.