رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۰ آذر ۱۳۹۸

خواسته ها و مطالبات مردم دیواندره از شورای شهر - نمایش محتوای خبر

 

 

خواسته ها و مطالبات مردم دیواندره از شورای شهر

کردستان/دیواندره

کمتر از دو هفته دیگر مردم ایران اسلامی دو انتخابات مهم پیش رو خواهند داشت که آینده چهار سال خود را در این انتخابات رقم خواهند زد. یکی دوازدهیم انتخابات ریاست جمهوری و یکی هم پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا است.
شوراهای اسلامی شهر در توسعه شهر و مدیریت شهری نقش بسزایی دارند اگر انتخاب ها درست باشد و ترکیبی از انسان‌های متدین و توانمند به ساختمان شورا راه یابند تاثیر مثبت آن وضوح بیشتری خواهد داشت.
فعالیت ها در شورا به صورت دسته جمعی و با کسب اکثریت آرا انجام می گیرد و اگر تصمیمی درست و یا نادرست برای شهر گرفته شود اکثریت اعضا در آن دخیل هستند.
یکی از شهروندان دیواندره ای با اشاره به اینکه مهم‌ترین وظیفه شورای شهر انتخاب شهردار توانمند است می گوید: از افرادی که به ساختمان شورا راه می یابند انتظار داریم در عزل و نصب شهردار که مهمترین پست در بحث شهری است احساسی عمل نکنند.
سامان امیری ادامه می دهد: قبل از عزل یا نصب سوابق کاری و توانمندی فرد را در نظر و بعد اقدام به تصمیم بگیرند. سلایق شخصی و چند دستگی در شورای شهر آفتی است که از تصمیم گیری در مورد شهردار شروع می شود.
وی می افزاید: شوراها خواسته شخصی از شهردار و کارمندان این مجموعه نداشته باشند چون اگر این اتفاق بیفتاد شورا وجه نظارتی خود را از دست می دهند.
یکی دیگر از شهروندان می گوید: متاسفانه اکثر شورای شهر را با شورای شهرداری اشتباه می گیرند و تمام فعالیت های خود را در حوزه عمران، فضای سبز و خدمات شهری انجام می دهند در حالی که این ها وظیفه شورای شهر نیست بلکه وظیفه شورای شهر است.
زاهد غلامی ادامه می دهد: از شورا ها انتظار داریم به حوزه های دیگر که جز وظایف هم است ورود پیدا کنند. بررسی و شناخت کمبودها ، نیازها و نارسائی‌های اجتماعی ، فرهنگی ، آموزشی ، بهداشتی ، اقتصادی و رفاهی حوزه انتخابیه و تهیه طرحها و پیشنهادهای اصلاحی و راه حلهای کاربردی در این زمینه‌ها جهت برنامه‌ریزی و ارائه آن به مقامات مسئول ذیربط از وظایف شورای شهر است که انجام نمی شود.
وی می افزاید: ما به غیر از شرح وظایف شورا انتظار دیگری از آنها نداریم. متاسفانه بسیاری از افرادی که کاندید می شوند در مرحله اول وعده های خارج از وظایف می دهند و در مرحله دوم بعد از پیروزی وظایف اصلی را فراموش می کنند.
غلامی تصریح می کند: انتظار ما از شورای شهر آینده، کمک به شهرداری و ادارات مربوطه برای توسعه شهر است. 
یکی دیگر از شهروندان می گوید: احیا و بازسازی پارک ملت دیواندره که در دوره فعلی تخریب شد مطالبه هر دیواندره ای است. این پارک با قدمت بالا و قرار گیری در موقعیتی مناسب باید هرچه زودتر احیا گردد.
مهدی رسولی می افزاید: از آنجا که تصویب و اصلاح بودجه سالانه شهرداری بر عهده شورای شهر است از شورا انتظار داریم جهت بهبود وضعیت معابر اعتبار بیشتری را برای ترمیم آسفالت ها در نظر بگیرند.
وی ادامه می دهد: سالیان متمادی است که بیشترین تغییرات شهر دیواندره بر روی خیابان اصلی است که شوراها هم در این زمینه به شهرداری کمک می کنند. انتظار این است چند سال کاری به این خیابان نداشته باشند و محلات و دیگر معابر را ساماندهی کنند.
شهروند دیگری بیان می کند: به نظر من شورا باید محلی برای مشورت در زمینه بهبود وضعیت شهر و مردم آن شهر باشد. برای برون رفتن از بنبست مشکلات شهری باید اندیشه ایی خلاق داشت و در رسیدن به اهداف خود اراده ای پولادین داشته باشد.
شهاب سیبی ادامه می دهد: شورای شهر باید دارای صداقت باشد و به رای که مردم به آنها داده است احترام بگذارند این موارد مهمترین خواسته مردم هست. افرادی که با رای مردم به شورا راه یافتند نباید برادر، خواهر و فامیل خود را در شرکت های وابسته به شهرداری استخدام کنند چون این خیانت به مردم است.
وی می افزاید: مردم به فرد رای می دهند که برای شهر کار کند نه برای خواسته شخصی و کمک به خانواده خود، اگر شهرداری به نیروی نیازمند است باید به اطلاع عموم برسد نه اینکه اعضای شورا فامیل های خود را معرفی کنند.
سیبی تصریح می‌کند: شورای شهر برنامه های فرهنگی در خور شان مردم برنامه ریزی کند و حداقل در چهار سال چهار دفعه مراسمات فرهنگی عمومی برگزار کنند.
وی می گوید: خواسته دیگر اجرای چهار راه مرکز شهر دیواندره است که در تمام انتخابات وعده داده شده این چهار راه اجرا شود. هنوز اتفاق خاصی در این مورد نیفتاده است