رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۸

خواسته مردم کردستان از دولت دوازدهم اشتغالزایی و رفع مشکلات اقتصادی/ رئیس جمهور باید دغدغه‌اش رفع مشکلات مستضعفان باشد - نمایش محتوای خبر

 

 

خواسته مردم کردستان از دولت دوازدهم اشتغالزایی و رفع مشکلات اقتصادی/ رئیس جمهور باید دغدغه‌اش رفع مشکلات مستضعفان باشد

امام جمعه سنندج

ماموستا «عبدالرحمن خدایی» در گفت وگوی اختصاصی با کرد پرس اظهار کرد: انتخابات برای ملت ایران نشان از اقتدار و انسجام ملی جمهوری اسلامی است و نمود عینی مردم سالاری دینی و اقتدار جمهوری اسلامی می باشد.

وی با اشاره به حضور مردم در عرصه های مختلف انقلاب اسلامی عنوان کرد: مردم کشورمان و به ویژه مردم فهیم و آگاه کردستان در چند دهه گذشته با آگاهی در همه صحنه های انقلاب حضور داشته اند و با حضور خود دشمنان را از نقشه های شوم شان بر ضد کشورمان مایوس کرده اند و این حضور سبب شده که دشمنانان به آرزوی خود دست پیدا نکنند.

امام جمعه سنندج  تصریح کرد: به فرموده مقام معظم رهبری کردستان؛ استانی فرهنگی است و مردم این استان نسبت به اوضاع و موقعیت موجود آگاه هستند و در انتخابات با حضور حداکثری فرد اصلح را برای ریاست جمهوری انتخاب می کنند.

ماموستا خدایی در ادامه با اشاره به خواسته های مردم کردستان از دولت دوازدهم عنوان کرد: حضور در انتخابات به نشانه نقش مردم در اداره کشور است و مردم کردستان نیز با حضور در انتخابات خواسته ها و انتظاراتی را از دولت دارند که در مرحله اول کسی که به عنوان رئیس جمهوری انتخاب می شود باید دغدغه‌اش رفع مشکلات مردم و حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشد.

وی در ادامه اضافه کرد: انتظار دیگری که مردم کردستان دارند تلاش دولت برای رونق تولید و اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در استان است.

امام جمعه سنندج تصریح کرد: در حال حاضر استان کردستان دارای آمار بالای بیکاری افراد تحصیل کرده در مقاطع مختلف  تحصیلی است و جوانان انتظار دارند که در کردستان اشتغالزایی ایجاد شود.

ماموستا «عبدالرحمن خدایی» اضافه کرد: جوانان به دلیل نبود شغل و مشکلات اقتصادی از امر ازدواج امتناع می کنند و حاضر نیستند که تشکیل خانواده بدهند و اگر تولید و اشتغال در استان رونق بگیرد قطعا جوانان این استان هم به امر ازدواج روی می آورند.

وی در ادامه عنوان کرد: افرادی که به نام نامزدهای انتخاباتی در عرصه حضور پیدا کرده‌اند باید دغدغه اصلی شان رفع مشکلات آحاد جامعه و به ویژه نیازمندان باشد زیرا به فرموده بنیانگذار جمهوری اسلامی که انقلاب ما؛ انقلاب مستضعفان است.

امام جمعه سنندج با توصیه نامزدهای انتخاباتی عنوان کرد:  نامزدهای انتخاباتی باید دلسوز مردم و نظام باشند و وعده های تبلیغاتی که در ایام انتخابات به مردم می دهند اجرایی کنند و در راستای تحقق وعده ها حرکت کنند.

ماموستا خدایی در ادامه با تاکید بر حسن اخلاق نامزدها در انتخابات عنوان کرد: نامزدهای انتخاباتی باید دارای حسن نیت باشند و فرمایشات مقام معظم رهبری توجه کنند و آن را به عنوان برنامه راهبردی در برنامه های خود قرار دهند.

وی در ادامه با اشاره به نقش مردم در انتخابات اظهار کرد: مردم کردستان به منظور نشان دادن اقتدار نظام جمهوری اسلامی و برای موفقیت و توسعه کشور و استان کردستان باید حضوری حداکثری در انتخابات داشته باشند و سعی کنند با آگاهی فرد اصلح را انتخاب کنند.