جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

خه باتی نوور (ویژه دهه فجر) - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

خه باتی نوور (ویژه دهه فجر)

خه باتی نوور (ویژه دهه فجر)


 

 

روزهای فراموش ناشدنی

این روزها، روزهایی ماندگار و فراموش ناشدنی در تاریخ ملت بزرگ ماست، روزهای پیروزی انقلاب اسلامی است؛ انقلابی که رساترین فریاد تاریخ، یعنی امام امت، آن را رهبری کرد و به فرجام رساند و برای حفظ آن، با تمام وجود تلاش کرد. انقلابی که مبتنی بر بینش عمیق توحیدی و الهام گرفته از انقلاب سرخ عاشورای حسینی بود، که در آن عده ای قلیل، با اعتقادی وسیع و راسخ، نیروهای کفر و باطل را شکست دادند و چشم قدرتمندان را خیره ساختند. با پای گذاردن در دایره معنویت و ایثار و شهادت بود که فرزانگان خاک، از این سرزمین پاک، به سوی افلاک، پر گشودند و تا نهایت تاریخ جاودانه شدند. یاد تمامی شهیدان انقلاب اسلامی همیشه سبز باد.

 

 

فرصت بازنگری

دهه فجر، فرصت بازنگری در ارزش ها و آرمان هاست؛ و این که چه بودیم و چه می کردیم و چه می خواستیم، و اکنون کجاییم و چه می کنیم. کمترین ثمره این انقلاب، گشودن فصلی نو در تاریخ معاصر است و این کم چیزی نیست. آیا احساس سربلندی نمی کنید که آیین و مکتب شما، یعنی اسلام حیات بخش، امروز در دل میلیون ها انسان ناامید و سرخورده بارقه امید آفریده و آنان به نجات خویش در پناه اسلام، امیدوار و دلخوش اند، و در این راه، عاشقانه تلاش می کنند؟

 

 

خورشید فجر آفرین

وقتی که امام آمد، ستم رفت، شاه رفت و پلیدی و تباهی و سیاهی رخت بربست. وقتی که امام آمد، لاله ها سر از خاک برآوردند و فرشی برای گام های پرصلابت او شدند. وقتی که امام آمد، باغچه ها گل داد، دل ها شادمان شد و امت جشن برپا کردند. وقتی که امام آمد، عشق و ایمان را به ما هدیه کرد و ایثار را به ما آموخت.

وقتی که امام آمد، آزادی به خانه ها برگشت، ما استقلال خویش را باز یافتیم و جمهوری اسلامی با دست مبارک او بنیاد نهاده شد.

وقتی که امام آمد، تمامی امیدها و خوبی ها را با خود به ارمغان آورد. پس مبادا «راه امام» را گم، و «کلام امام» را فراموش کنیم. همه مان بدانیم که اگر امروز، فجری داریم، از فروغ آن خورشید فجر آفرین است.

 

معجزه الهی

پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بدون شک معجزه ای الهی بود که به دست معجزه گر مردی از سلاله پاک رسول خدا صلی الله علیه و آله ، به انجام رسید و چشم امید مظلومان و مستضعفان جهان را به خود خیره ساخت. تأثیر سریع انقلاب اسلامی در منطقه و بر آشفتن شعله خشم مردم مسلمان و غیرمسلمان در بسیاری از کشورهای تحت سلطه استعمار، گواه روشنی بر این مدعاست؛ زیرا در کمتر مقطعی از تاریخ، شاهد پیروزی و تأثیرگذاری قاطع جنبشی صرفا مردمی بوده ایم.

 

 

تثبیت انقلاب

اکنون که در مقطع خاصی از تاریخ تحولات جهان و هم چنین، درموقعیت حساس و سرنوشت سازی از دوران انقلاب اسلامی قرار گرفته ایم، مسئولیت ما ایجاب می کند تا واقعیت ها، ریشه ها و آثار گوناگون انقلاب را در ابعاد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بشناسیم تا بتوانیم با برنامه ریزی حساب شده ارکان انقلاب را تثبیت کنیم.

 

 

دوام انقلاب

استمرار هر جنبشی به زنده نگه داشتن انگیزه های اصلی آن جنبش وابسته است. انگیزه اصلی مردم مسلمان ایران در رویارویی با رژیم طاغوت عبارت بود از: تلاش برای ایجاد استقلال فرهنگی، آزادی سیاسی و جمهوری اسلامی. با تحلیل دقیق این انگیزه ها در مرحله نظر و سپس برنامه ریزی عملی برای اجرای آنها در سطح اجتماع، می توانیم دوام انقلابمان را تأمین کنیم.

 

 

ویژه برنامه ای به مناسبت گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ایام الله مبارک فجر

از صدای مرکز کردستان

 

روزهای پخش 12 تا 22 بهمن ماه از صدای مرکز کردستان

 

 

اهداف برنامه: تبیین ارزشهای انقلاب اسلامی - بیان انگیزه های مشارکت مردم در مبارزه با رژیم پهلوی با یادآوری خاطرات - تبیین محورهای تعیین شده با توجه عناوین روزهای دهه فجر - محورهای تعیین شده در نامگذاری روزهای دهه مبارک فجر - خاطرات افراد از زمان انقلاب - ادبیات انقلاب اسلامی با استفاده از اشعار شاعران کرد - نشان دادن علاقه مندی مردم نسبت به آگاهی از زمینه ها و رخدادهای انقلاب اسلامی در استان – ضرورت یادآوری و گرامیداشت روزهای انقلاب و طرح مسائل ارزشی.

 

 

آیتم های مختلف برنامه:

گفتار (کلام گوینده) - موسیقی بی کلام و با کلام - گزارش از شهر، شهرستان، روستا - گزارش ورزشی - بحث کارشناسی - نمایش - مصاحبه   - پیامهای تلفنی (ضبطی) - ارتباط زنده تلفنی - مسابقه تلفنی و حضوری - گزیده سخنرانی (استفاده از گزیده سخنان رهبری و امام درباره انقلاب و کردستان) - قصه و داستان - خاطره و روایت (بیان خاطرات از زبان تیپ های مختلف مردم افرادی که خود در مبارزات قبل از انقلاب شرکت داشته یا به شاهد عینی رخدادها بوده اند) - شعر خوانی(شعر شاعران کرد در وصف انقلاب و ارزشهای آن) - دعا و مناجات - تواشیح - نوحه و مداحی

 


تهیه کننده: اسعد اسکندری

مشاور برنامه: حجت الاسلام درویشی

کارشناس: دکتر پیشوایی