جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

خشکسالی مالی قطار تولید حوزه هنری کردستان را متوقف نکرد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

خشکسالی مالی قطار تولید حوزه هنری کردستان را متوقف نکرد

خشکسالی مالی قطار تولید حوزه هنری کردستان را متوقف نکرد


رئیس حوزه هنری استان کردستان عنوان کرد:

خشکسالی مالی قطار تولید حوزه هنری کردستان را متوقف نکرد

امین مرادی، اظهار داشت: در جشنواره تولیدات استانی مراکز حوزه هنری که مهرماه امسال در اصفهان برگزار شد، هنرمندان کردستان 12 عنوان برگزیده و تقدیری را از آن خود کردند.

وی، در جشنواره مذکور، استان کردستان برتر از استان‌هایی بود که از امکانات و ظرفیت‌ها و اعتبارات بیشتر برخوردار بودند و این نشان می‌دهد که در حوزه هنری کردستان به خوبی ظرفیت‌ها شناسایی شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رئیس حوزه هنری استان کردستان خاطرنشان کرد: کردستان دارای ظرفیت‌ها و قابلیت‌های زیاد هنری و فرهنگی است و رهبر معظم انقلاب اسلامی به خاطر همین داشته‌ها، کردستان را استان فرهنگ و هنر خطاب کردند که حوزه هنری با اعتبارات محدود توانسته است بخشی از این استعدادها را به بالفعل تبدیل کند و در کشور بدرخشد.

مرادی تاکید داشت: در صورتی که اعتبارات بیشتری به حوزه هنری کردستان اختصاص یابد قطعا تولیدات استان در بخش هنری و فرهنگی افزایش می‌یابد.

رئیس حوزه هنری استان کردستان گفت: در حالی که محدودیت‌های مالی مانع فعالیت برخی دستگاه‌های اداری شد، خشکسالی اعتباری نتوانست قطار تولید حوزه هنری کردستان را متوقف کند و این مدیون زحمات همکاران این مجموعه کوچک ولی چابک است.

مرادی تصریح کرد: با وضعیت اعتباری محدود، مردادماه امسال از 5 کتاب "سلام ای ماه مادرزاد" اثر علی‌احسان فریدونی، "پیمانه احساس" اثر طاهره تختی، "آبی‌تر از آسمان" اثر بهزاد کرم‌الهی، "حلزون، آن حلزون محزون" اثر رضا کلهر و "با تنهائیت حرف بزن" اثر ناهید حسین‌پناهی رونمایی کردیم که برای سال آینده هم سه مجموعه را زیر چاپ داریم.

به گفته وی، دو کتاب "حلزون، آن حلزون محزون" و "آبی‌تر از آسمان" ضمن قرارگیری در ردیف آثار ملی و فاخر، عنوان برتر بخش آفرینش‌های ادبی تولیدات مراکز حوزه هنری استان‌ها را به خود اختصاص دادند.

رئیس حوزه هنری کردستان گفت: اعتقاد دارم، کار فرهنگی را نمی‌توان در قالب بخشنامه و دستورالعمل پیش برد بلکه کار فرهنگی نیاز به اعتقاد قلبی دارد که کارکنان حوزه فرهنگی کردستان را می‌توان مصداق بارز این مهم عنوان کرد.

مرادی در ادامه با قدردانی از حمایت‌های مادی و معنوی نماینده ولی فقیه در کردستان و استاندار، گفت: حوزه هنری به عنوان یک نهاد تخصصی وابسته به هیچ جناح و حزبی نیست و این را در تعامل با هنرمندان و مجموعه فعالیت‌هایی که انجام می‌دهد، ثابت کرده است.

وی در پایان ضمن قدردانی از همکاران خود در حوزه هنری و هنرمندان استان، از خبرنگاران به‌خاطر انعکاس فعالیت‌های یکساله جاری حوزه هنری قدردانی کرد و گفت: بخشی از موفقیت‌های این نهاد در گرو همکاری و تعامل خوب رسانه‌ها و خبرنگاران استان با حوزه هنری است که ما این مهم را ارج می‌نهیم.

آدرس کوتاه :