سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

خسارت به بخش کشاورزی بر اثر باران و سرما - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

خسارت به بخش کشاورزی بر اثر باران و سرما

خسارت به بخش کشاورزی بر اثر باران و سرما


خسارت به بخش کشاورزی بر اثر باران و سرما

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز کردستان، معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: بارش شدید باران و تگرگ بهاره یک هزار و ۲۶۱ میلیارد ریال خسارت به محصولات زراعی، باغی و دامی این استان وارد کرد.
خلیل فعله گری افزود: این میزان خسارت بر اثر سرمازدگی و بارش شدید باران و تگرگ طی ماه فروردین و چند روز اول اردیبهشت به بخش کشاورزی و بهره‌برداران استان وارد شده است.
فعله گری گفت: عمده خسارت‌های وارده شامل ۱۰ هزار و ۱۸ هکتار اراضی زراعی دیم، ۲ هزار و ۳۵۶ هکتار اراضی زراعی آبی، پنج هزار و ۱۳۶ هکتار اراضی باغی، ۲۷ راس دام سبک و ۱۰ واحد دامداری سنتی روستایی است.
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی کردستان یادآور شد: با وجود اینکه بیمه محصولات کشاورزی از جمله اصلی‌ترین راهکار‌های جبران خسارت در حوزه کشاورزی است، اما تنها حدود ۹ درصد از کل اراضی خسارت دیده امسال تحت پوشش صندوق بیمه کشاورزی است.
فعله‌گری با بیان اینکه گزارش کامل خسارت وارده برای اتخاذ تصمیمات و راهکار‌های جبرانی مربوطه به مراجع ذیصلاح ارسال شده است، افزود: بر اساس پیش بینی‌های هواشناسی موج جدیدی از بارش‌های با شدت بالا در راه است لذا کشاورزان و باغداران کماکان نسبت به انجام اقدامات پیشگیرانه در مزارع و باغات خود اقدام کنند.

آدرس کوتاه :