جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

خرید کالای ایرانی موجب رونق تولید و شکوفایی اقتصادی کشور می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

خرید کالای ایرانی موجب رونق تولید و شکوفایی اقتصادی کشور می شود

خرید کالای ایرانی موجب رونق تولید و شکوفایی اقتصادی کشور می شود


رئیس دانشگاه پیام نور مرکز کردستان گفت:

خرید کالای ایرانی موجب رونق تولید و شکوفایی اقتصادی کشور می شود

اسکندر مرادی افزود: اگر ما بخواهیم در کشور اقتصادی شکوفا داشته باشیم، تولید داخلی و شرکت های تولیدی ما رونق بگیرند و برای حجم وسیعی از جوانان شغل ایجاد شود باید به حمایت و خرید کالای ایرانی روی بیاوریم.
وی اظهار کرد: بدون شک زمانی که از کالای ایرانی استفاده شود و تولیدات ما دوباره رونق بگیرند، تولیدکنندگان نیز انگیزه و رغبت پیدا می کنند که فعالیت اقتصادی بیشتری داشته باشند.
رئیس دانشگاه پیام نور کردستان ادامه داد: استقبال از کالا و تولیدات ایرانی در دراز مدت موجب می شود توجه به کیفیت و مطلوبیت محصولات تولیدی نیز بیشتر شده و تولیدکنندگان به این مهم بیشتر توجه کنند.
مرادی افزود: بسیاری از کالاهای ایرانی از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار هستند اما چون اقدامی برای تبلیغ صحیح آن انجام نشده است از این رو رغبتی نیز برای خرید این کالاها وجود ندارد.
وی با بیان اینکه خرید کالای ایرانی توسط مردم نیاز به فرهنگ سازی بیشتری دارد گفت: در این راستا شناساندن کالای ایرانی به مردم از اهمیت خاصی برخوردار است و رسانه ها در این زمینه وظیفه سنگین تری نسبت به سایر اقشار جامعه دارند.
هم اکنون حدود 56 هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب در استان کردستان وجود دارد که از این تعداد 29 هزار واحد در مرکز استان مستقر بوده و حدود سه درصد از این واحدهای صنفی فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای محسوب می شوند.

 

 

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :