جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

خرید کالای ایرانی، توسعه اشتغال و زیرساخت ها را به دنبال خواهد داشت - نمایش محتوای خبر

 

 

خرید کالای ایرانی، توسعه اشتغال و زیرساخت ها را به دنبال خواهد داشت

عضو هیات علمی دانشگاه کردستان گفت:

خرید کالای ایرانی، توسعه اشتغال و زیرساخت ها را به دنبال خواهد داشت

حامد قادرزاده افزود: خرید و استقبال مردم از کالاها و محصولات داخلی، قدرت اقتصادی و چانه زنی کشور را در صحنه های بین المللی بالا می برد.
وی بیان کرد: مردم باید این را بدانند که با خرید تولیدات داخلی، به رونق اقتصادی، ادامه فعالیت کارخانه ها و ایجاد اشتغال برای جوانان کمک کرده اند.
وی با بیان اینکه واحدهای تولیدی داخلی نیز باید استانداردها را رعایت کنند ادامه داد: دولت ضمن نظارت بر کار واحدهای تولیدی، باید از آنان در راستای تولید محصولات باکیفیت حمایت کند.
وی گفت: به طور قطع، بالارفتن کیفیت کالاهای ایرانی، موجب افزایش تقاضا، خرید مردم و به دنبال آن بهبود وضعیت اقتصادی خواهد شد.
عضو هیات علمی دانشگاه کردستان به سیاست کشورهای توسعه یافته در بحث تولیدات داخلی اشاره و بیان کرد: در کشورهایی مانند آمریکا نیز آزادسازی کامل اقتصادی وجود ندارد و دولت، مردم را به استفاده از کالاهای داخلی تشویق می کند.
قادرزاده با بیان اینکه نیاز است دولت به لحاظ اداری و مالی از واحدهای تولیدی حمایت کند افزود: دستگاه های اجرایی و ارگان ها از وسایل تولید داخل استفاده کنند؛ چرا که این کار خود زمینه را برای تشویق مردم به استفاده بیشتر از کالاهای داخلی فراهم می کند.
وی به نقش رسانه ها به ویژه صدا و سیما در ترغیب مردم به خرید اجناس داخلی اشاره کرد و گفت: بدون شک تبلیغ کالاهای ساخت داخل در تلویزیون، تاثیر بسیار زیادی در تشویق مردم به استفاده از محصولات داخلی خواهد داشت.
قادرزاده، خرید و استفاده از برخی کالاهای خارجی مانند وسایل برقی و مخابراتی را طبیعی دانست و اضافه کرد: در مجموع، حمایت مردم و دولت از صنایع داخلی در کنار کیفیت این تولیدات، تقاضا و عرضه را افزایش و مانع از تعطیلی واحدهای تولیدی و بیکاری در سطح کشور می شود.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا