جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

خرید محصولات داخلی بهترین راه مبارزه با قاچاق کالا است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

خرید محصولات داخلی بهترین راه مبارزه با قاچاق کالا است

خرید محصولات داخلی بهترین راه مبارزه با قاچاق کالا است


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت:

خرید محصولات داخلی بهترین راه مبارزه با قاچاق کالا است

محمد دره وزمی روز شنبه در جلسه تشریح و هماهنگی برگزاری اولین همایش انتخاب شرکت‌ها و واحدهای تولیدی کالا و خدمات برتر استان افزود: مبارزه با قاچاق کالا فقط در سطح ارز مطرح نیست بلکه با خرید محصولات داخلی می‌توان گام مهمی در راستای مبارزه با قاچاق برای حمایت از کالای داخلی در واقع از اشتغال پایدار برداشت.
وی هدف از برگزاری همایش انتخاب شرکت ها و واحدهای تولیدی کالا و خدمات برتر کردستان را تشکر از واحدهایی که حقوق مصرف‌کنندگان را بیشتر رعایت می‌کنند عنوان کرد و گفت: در این همایش واحدهایی به عنوان واحدهای برتر معرفی می شوند که دارای کالا یا خدمات با برند معتبر و برتر هستند.
به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان ادامه داد: صاحبان کالاها و خدماتی که برند نیستند با رقابتی که در برگزاری چنین همایش‌هایی به وجود می آید و برای تبدیل‌شدن به کالای برتر و ثبت برند معتبر تلاش می کنند.
دره وزمی با بیان اینکه معرفی واحدهای تولیدی و خدماتی به مردم و جامعه از دیگر از دیگر اهداف این همایش است افزود: هم اکنون در استان بیش از 5٤ هزار واحد صنفی و خدماتی به مردم خدمات ارائه می‌دهند و 78٠ واحد تولیدی که حدود ٦5٠ واحد فعال و نیمه‌فعال و 13٠ واحد نیز غیرفعال شده است.
وی افزود: با توجه به شعار سال 9٦ با عنوان اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال برنامه این سازمان در سال جاری حمایت از واحدهای تولیدی موجود با ارتقا سطح کیفیت تولیدات و بروز رسانی تکنولوژی آنها است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: این حمایت‌ها در راستای رونق تولید بیشتر انجام می گیرد تا واحدها بتوانند با ارتقای کیفیت محصولات جایگاه خوبی در بازار برای خود پیدا کنند.
در واحدهای تولیدی صنعتی شناخته شده با ارزش هزینه 10 هزار میلیارد ریال برای هشت هزار و 500 نفر اشتغال زایی شده است.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :