رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

حمایت از هنرمندان فاخر و انقلابی اولویت حوزه هنری کردستان است - نمایش محتوای خبر

 

 

حمایت از هنرمندان فاخر و انقلابی اولویت حوزه هنری کردستان است

رئیس حوزه هنری کردستان بیان کرد:

امین مرادی در حاشیه افتتاح نمایشگاه نقاشی استاد مهدی ضیاء‌الدینی اظهار کرد: کردستان ظرفیت‌ها و قابلیت‌های زیاد هنری و فرهنگی دارد که باید از آنها به نحو احسن استفاده شود.

وی با بیان اینکه زبان هنر بهترین ابزار برای بیان واقعیت‌های جامعه است، عنوان کرد: حمایت از هنرمندان و تلاش برای فعالیت بیشتر آنان باید اولویت تمام دستگاه‌های متولی در این حوزه باشد.

رئیس حوزه هنری کردستان خاطرنشان کرد: اگر کردستان به عنوان استان فرهنگی از سوی مقام معظم رهبری نام گرفته باید تلاش همه مسوولان و جامعه هنر و فرهنگ استان عینیت بخشی هرچه بیشتر به این موضوع است.

مرادی با بیان اینکه معرفی استان کردستان به عنوان استان فرهنگی از سوی مقام معظم رهبری پیام‌های زیادی برای مردم داخل و خارج از کشور داشت، افزود: این نام‌گذاری بسیاری از تصورات غلطی که نسبت به این استان وجود داشت را پاک کرد.

وی اضافه کرد: کردستان دارای هنرمندان توانمندی در رشته‌های مختلف هنری است که با کمی حمایت می‌توانند آثاری را خلق کنند که فرهنگی بودن استان را بیش از پیش به منصه ظهور برساند.

رئیس حوزه هنری کردستان حمایت از هنرمندان انقلابی و آثار فاخر را خط قرمز حوزه هنری کردستان دانست و اذعان کرد: حوزه هنری با اعتبارات محدود توانسته است بخشی از این استعدادها را به بالفعل تبدیل کند و در کشور بدرخشد.

وی در مورد نمایشگاه نقاشی استاد مهدی ضیاء الدینی نیز گفت:  این نمایشگاه درادامه برگزاری منظم و هفتگی نمایشگاه‌های هنری تجسمی، اختصاص به آثار نقاشی هنرمند توانمند و محجوب استان استاد مهدی ضیاء الدینی است.
امین مرادی وی افزود

مرادی با اشاره به توانمندی‌های این هنرمند عنوان کرد: استاد مهدی ضیاء الدینی در سال 1340 در شهر سنندج دیده به جهان گشود و از دوران کودکی علاقه‌ زیادی به رشته نقاشی داشت و سال 1355 زیر نظر برادر خود استاد هادی ضیاء الدینی از اساتید به نام تجسمی کشور به صورت حرفه‌ای به نقاشی روی آورد.

 

منبع خبرگزاری: فارس