سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

حمایت از تولید با خرید کالای داخلی/امریکا بزرگترین دشمن ملت ایران - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

حمایت از تولید با خرید کالای داخلی/امریکا بزرگترین دشمن ملت ایران

حمایت از تولید با خرید کالای داخلی/امریکا بزرگترین دشمن ملت ایران


امام جمعه سنندج عنوان کرد:

حمایت از تولید با خرید کالای داخلی/امریکا بزرگترین دشمن ملت ایران

ماموستا عبدالرحمن خدایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع این شهر برگزار شد، اظهار داشت: خداوند به لطف و عنایت خود طاعت و عبادت همه ما را قبول کند و عزت و بزرگی را به همه مسلمانان اعطا کنند.

وی خاطرنشان کرد: خداوند انسان‌ها را به تبعیت از خود و رسولش نصیحت می‌کند و خطاب به انسان‌ها در آیات قرآن می‌گوید؛ حرکت در مسیری غیر از این موجب نابودی انسان می‌شود.

وی اضافه کرد: خداوند انسان را از کید شیطان هشدار می‌دهد و می‌فرماید: دشمنی شیطان به حدی زیاد است که حسابی برای آن نیست.

امام جمعه سنندج اظهار کرد: در آیات قرآن می‌فرماید تمام انسان‌ها در دنیا به دو قسمت تقسیم می‌شود، کسانی که غیر از راه راست و خدا انتخاب می‌کنند و در مسیر شیطان گام بر می‌دارند بزرگترین عذاب‌های الهی را بر خود هموار می‌کنند.

به گفته خدایی، خداوند همچنین در قرآن در مورد کسانی که مسیر حقیقت و حق را انتخاب می‌کنند می‌فرماید، این دسته از انسان‌ها اجر عظیم را شامل خود می‌گردانند و به جنت برین وارد می‌شوند.

وی اظهار داشت: ذکر خدا و یاد خدا همواره باقی می ماند  و برکات آن در دنیا و قیامت شامل حال انسان می‌شود.

امام جمعه سنندج با بیان اینکه دنیا جای برای اندوختن توشه برای آخرت است، گفت: انسان در دنیا اگر اهل ایمان باشد در دنیا و آخرت سعادتمند خواهد بود.

به گفته خدایی، خداوند وعده بهشت را به انسان های ایمان دار وعده داده و قطعا وعده خدا هیچگاه خلاف نخواهد بود و هر انسانی که ایمان و تقوای الهی کسب کند و در مسیر حق و حقیقت حرکت کند به بهشت وارد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: مال دنیا هیچ ارزشی ندارد و انسان‌هایی که به جای تقوا الهی به دنبال اندوختن مال هستند فردا همین مال در روز قیامت زبان باز کرده و از این انسان شاکی خواهد شد.

امام جمعه سنندج در ادامه افزود: همان طور که انسان‌ها دشمنان درونی دارند، دشمن ظاهری هم اگر خطر زیادتری از دشمن درونی نداشته باشد، خطر آن کمتر نیست.

خدایی با بیان اینکه بزرگترین دشمن ایران آمریکا و دست نشانده های آن است، گفت: آمریکا ها در زمان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی حق توحش از مردم ایران می‌گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: به برکت انقلاب اسلامی، امروز ملت ما از اقتدار، عظمت و بزرگی برخوردار است.

امام جمعه سنندج با بیان اینکه حمایت از تولید داخلی و خرید کالاهای داخلی باید اولویت همه ما باشد، گفت: تنها با خرید و حمایت از کالاهای داخلی است که می‌توان از اشتغال موجود حراست کرد و بستر ایجاد اشتغال را فراهم سازیم.

وی تصریح کرد: متاسفانه امروز یک فرهنگ غلط در بین جامعه ما وجود دارد که مارک های خارجی را خریداری کنند که تشویق آنها به خرید کالای داخلی نیازمند فرهنگ‌سازی است. 

 

منبع خبرگزاری: فارس

آدرس کوتاه :