سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

حلول ماه ربیع الاول مبارک باد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

حلول ماه ربیع الاول مبارک باد

حلول ماه ربیع الاول مبارک باد


در این ماه خجسته، نسیم سحری جان مایه عشق را به گستره خاکیان می‌فرستد. شاخه‌های مهربان درختان، گونه به رنگ فلق می‌سایند. آبشاری از نور، خنده‌های شادمان خورشید را به زمینیان می‌بخشد و جوشش از شکوه آسمان را در بر می‌گیرد. جوانه‌های تبسم لب‌ها را شاداب از طراوت تغزلی دیگر کرده و همگی قدوم نوزادی را که سبب آفرینش است تبریک می‌گویند که یا محمّد! به جمع خاکیان دوستدارت خوش آمدی!
شامگه میلادت جاری شور و سرور، در کوچه‌های خلوت مکه، حکایتی تازه داشت و باد در گوش بلندترین نخل‌ها از پیش، خبر می‌برد و مژدگانی می‌گرفت. کنگره‌های کاخ ستم لرزیدند. دریاچه‌های کفر خشک شدند. آتشکده‌های الحاد به سردی گراییدند و آغوش اسلام به مولود خجسته خود مباهات کرد. محمّد آمد! ثمره خلقت آمد! پیامبر مهر به سرای دنیا خوش آمد!‌ای بهار آفرینش!‌ای سبب خلقت!‌ای دستاویز هستی! مقدمت گلباران!
 
‌ای آفتاب فروزان ادیان الهی!‌ای آخرین فرستاده حق به سوی بشر! کعبه از آمدنت در شادی است و آسمان مکه همراز شب‌های تنهایی خود را یافته است. شیشه کفر شکسته و خبر آمدنت در گوش ادیان و اعصار طنین انداخته است. قدومت مبارک‌ای پیام آور صلح و دوستی!‌ای تو که از حق آمدی و به حق برانگیخته شدی. آفتاب جهان فروز و عالم تاب توحید هستی که برف ظلم  را آب کرده و نوید بهار می دهی! نامت بلند و دینت پاینده باد!
 
آدرس کوتاه :