جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

حفظ یاد و خاطره شهدا وظیفه همگانی است - نمایش محتوای خبر

 

 

حفظ یاد و خاطره شهدا وظیفه همگانی است

مشاور استاندار کردستان عنوان کرد:

حفظ یاد و خاطره شهدا وظیفه همگانی است

حمیدرضا علیشاهی روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی مراسم گرامیداشت 22 اسفند ( روز شهید) با حضور مشاوران امور ایثارگران فرمانداری های تابعه استان کردستان در سنندج افزود: روز 22 اسفند تجلی عشق به معبود و خداوند متعال است و شهدا با تقدیم خون خود این حقیقت را به اثبات رساندند.
وی گفت: 22 اسفند روز تکریم از خانواده های معظم شهدا است و در این زمینه باید در شهرستان های تابعه استان برنامه های متناسب با جایگاه والای شهدا اجرا شود.
علیشاهی به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه همه چیز در طول تاریخ کهنه می شود مگر خون شهید گفت: بنابراین همه باید برای حفظ یاد و خاطره شهدا و نیز تکریم خانواده های معظم شهدا تلاش کنیم.
مشاور استاندار کردستان در ادامه گفت: برنامه های گرامیداشت روز شهید از 15 لغایت 22 اسفند پیش بینی شده که توسط اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تبیین و با همکاری دستگاه های اجرایی برگزار می شود.
علیشاهی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: امنیت و آسایش امروز جامعه با نثار خون شهدا و جانفشانی ایثارگران محقق شده و ما باید قدر شناس این حماسه ها و دلاور مردی های آنها باشیم.
او دیدار با خانواده های معظم شهدا، برگزاری مسابقات ورزشی، مسابقات فرهنگی و قرآنی، برگزاری یادواره ها را از جمله مهمترین برنامه ها را در طول هفته بزرگداشت شهدا ذکر کرد.
وی خواستار مشارکت همه دستگاه ها و ادارات برای اجرای برنامه های گرامیداشت هفته شهدا شد.
استان کردستان پنج هزار و 420شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

منبع خبرگزاری:ایرنا