جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

حفظ اخلاق در ورزش با استفاده از ظرفیت پیشکسوتان امکانپذیر است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

حفظ اخلاق در ورزش با استفاده از ظرفیت پیشکسوتان امکانپذیر است

حفظ اخلاق در ورزش با استفاده از ظرفیت پیشکسوتان امکانپذیر است


مدیرکل ورزش و جوانان کردستان گفت :

حامد جولایی و جمعی از پیشکسوتان ورزش این استان امشب با حضور در منزل فایق ابراهیمی از والیبالیست‌های قدیمی کردستان، جویای آخرین وضعیت جسمانی این پیشکسوت ورزش استان شدند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان در این دیدار اظهار داشت: پیشکسوتان سرمایه ورزش هستند و ما باید با تکریم و گرامیداشت خدمات آنها تا هنگامی که در قید حیات هستند، شأن و مقام آنها را حفظ کنیم.

وی بیان داشت: علاوه بر این، پیشکسوتان می‌توانند به عنوان ذخایر عظیمی از تجربیات در کنار رشته‌های ورزشی مختلف حضور داشته باشند تا با انتقال این تجربیات، زمینه موفقیت جوانان و مربیان ورزش را فراهم کنند.

وی افزود: هدف اینگونه دیدار‌ها، زنده نگاه داشتن یاد و خاطره پیشکسوتان ورزش است و ما باید تا هنگامی که پیشکسوتان ورزش در قید حیات هستند به یاد آنها بوده و با حفظ حرمت و جایگاه آنها، فضا را برای تکریم و نکوداشت این عزیزان مهیا کنیم.

جولایی خاطر نشان کرد: در شرایطی که بسیاری به کمرنگ شدن روح اخلاق و جوانمردی در ورزش انتقاد دارند، باید زمینه را برای حفظ اخلاق و ارزش‌ها در ورزش فراهم کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان در پایان اظهار داشت: گرامیداشت یاد و خاطره پیشکسوتان و خدمات ارزنده آنها در ورزش یکی از اقداماتی است که قطعا می‌تواند به بسیاری اثبات کند، منش پهلوانی و جوانمردی همچنان در ورزش زنده است.

گفتنی است فایق ابراهیمی بازنشسته آموزش و پرورش بوده و طی سالیان طولانی در رشته‌های والیبال و دومیدانی در شهرستان‌های سنندج و مریوان به صورت مستمر فعالیت کرده است.

این پیشکسوت ورزشی مدت 2 سال است که در بستر بیماری به سر می‌برد و از هرگونه فعالیت تخصصی خود در سالن‌های ورزشی دور مانده است.

منبع خبرگزاری:فارس

آدرس کوتاه :