رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

حفاظت از جوانان در برابر آسیب های اجتماعی وظفیه همه دستگاه ها است - نمایش محتوای خبر

 

 

حفاظت از جوانان در برابر آسیب های اجتماعی وظفیه همه دستگاه ها است

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت:

حفاظت از جوانان در برابر آسیب های اجتماعی وظفیه همه دستگاه ها است

آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی روز سه شنبه در نشست کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش افزود: امروزه هجمه های فرهنگی و آسیب های اجتماعی که جوانان و نوجوانان را تهدید می کند بسیار زیاد بوده و کار آموزش و پرورش بسیار خطیر و سخت است.
به گفته وی، ظرفیت، برنامه ها و سیاست هایی که در کمیته همکاری ها تصمیم گیری می شود قطعا در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی در مدارس و سالم سازی و مقام سازی جوانان موثر است.
نماینده ولی فقیه در کردستان ادامه داد: با توجه به حجم آسیب های اجتماعی و فرهنگی باید علاوه بر بحث کمیت، کیفیت و تاثیرگذاری برنامه های اجرایی مورد توجه قرار گیرد.
آیت الله حسینی شاهرودی افزود: هرچه برای آموزش و پرورش و تربیت دینی دانش آموزان هزینه کنیم در حقیقت نوعی سرمایه گذاری و آینده نگری است.
وی گفت: گفتمان های دینی باید به گونه ای باشد که پاسخگوی شبهات و سئوالات دانش آموزان باشد و جهت دستیابی به این هدف باید از مبلغین و اساتید آگاه و آشنا به مسائل دانش آموزان استفاده شود.
280 هزار دانش آموز استان کردستانی در سه هزار و 700 مدرسه و در قالب 14 هزار کلاس درس مشغول تحصیل هستند و 55 درصد از این تعداد شامل 150 هزار دانش آموز ابتدایی است.
مجموع یک میلیون و 493 هزار و 645 نفر جمعیت استان کردستان در 29 شهر و هزار و 703 روستا ساکن هستند.

منبع خبرگزاری: ایرنا