جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

حضور پر رنگ حوزه هنری در برگزاری ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

حضور پر رنگ حوزه هنری در برگزاری ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس

حضور پر رنگ حوزه هنری در برگزاری ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس


حضور پر رنگ حوزه هنری در برگزاری ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان از برگزاری ۱۳ برنامه شاخص همزمان با ایام هفته دفاع مقدس در این استان خبر داد.

 امین مرادی با گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس برنامه‌های شاخص حوزه هنری در این ایام را اعلام کرد.

مرادی با تجلیل از جانفشانی شهدا و ایثارگران هشت سال دوران دفاع مقدس، گفت: امسال در آستانه چهلمین سالگرد این حماسه تاریخی ملت ایران که برای اولین بار در تاریخ با تکیه بر مردم و هدایت‌ها و رهبری معمار کبیر انقلاب و دلاوری مردان و زنان این مرز و بوم که حماسه‌های بی بدیلی را خلق کردند بدون از دست دادن یک وجب از خاک کشور و با تسلیم شدن دشمن متجاوز و حامیانش و صدور قطع نامه‌های سازمان ملل به نفع ملت آزاده ایران اسلامی با پیروزی ایران به پایان رسید.

رئیس حوزه هنری استان کردستان با اشاره به شرایط کرونایی در کشور، بیان کرد: اوج دشمنی‌های زورگویان جهانی بر علیه ملت ایران به جایی رسیده است که در این شرایط سخت جهانی با اعمال تحریم‌های ظالمانه با هدف به زانو در آوردن ملت ایران، حتی تهیه اقلام دارویی را که با جان انسان‌ها در ارتباط است و برخلاف منشور‌های اعلامی سازمان ملل با مشکل مواجه کرده است.

مرادی گفت: ایرانیان بار‌ها در طول دوران پرافتخار انقلاب اسلامی ثابت کرده‌اند که اهل پذیرش ذلت نیستند و در طول این دوران با بهره‌مندی از دانش و توان جوانان و متخصصین این مرز و بوم به خود کفایی در بخش های‌مختلف رسیده و انشا الله این توطئه غیر انسانی تحریم‌ها نیز با بهره‌مندی از این ویژگی به شکستی دیگر برای بانیان آن تبدیل می‌شود.

مرادی در خصوص برنامه‌های حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در هفته دفاع مقدس، گفت: امسال با توجه به شرایط کرونایی حاکم بر کشور و به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی تمامی برنامه‌های پیش بینی شده با استفاده از بستر فضای مجازی در طول هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود.

وی افزود: معرفی تولیدات حوزه هنری در بستر فضای مجازی، برگزاری نشستی مجازی با حضور آقای ساسان مویدی از عکاسان برجسته حوزه جنگ توسط واحد آموزش و پژوهش در بستر فضای اینستاگرام در ایام هفته دفاع مقدس، شعر خوانی شاعران توانمند استان با موضوع دفاع مقدس توسط دفتر حوزه هنری شهرستان بیجار که در فضای مجازی منتشر می‌گردد.

مرادی از اکران ۷ فیلم شاخص دفاع مقدس در این ایام خبر داد و گفت: این فیلم‌ها در ایام هفته دفاع مقدس به صورت روزانه یک سانس و رایگان در سالن شماره ۲ پردیس سینمایی بهمن سنندج اکران می‌شود.

وی به اهمیت ثبت ضبط و انتشار خاطرات رزمندگان دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: در این ایام و به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس ۴۰ خاطره از رزمندگان کُردستانی که در میدان نبرد حضور داشته‌اند در زمان‌های کوتاه چند دقیقه‌ای به صورت روزانه منتشر می‌شود.

رئیس حوزه هنری کردستان ضمن اشاره به مشارکت در برگزاری نمایشگاه دستاورد‌های دفاع مقدس، ادامه داد: از دیگر برنامه‌هایی که در این هفته برنامه‌ریزی شده است برگزاری نشست مجازی به صورت زنده در قالب بررسی تئاتر جنگ در ایران و جهان با دعوت از کارشناسان زبده حوزه نمایش خواهد بود که این برنامه هر شب به مدت نیم ساعت با حضور کارشناسان حوزه هنر‌های نمایشی برگزار می‌شود.

وی به ارسال تصاویر ۴۰ برنامه شاخص حوزه هنری در بخش‌های مختلف جهت به نمایش گذاشتن آن در نمایشگاه‌های پیش بینی شده اشاره کرد و افزود: اول مهر ماه در تقویم هفته دفاع مقدس به عنوان روز سرباز نامگذاری گردیده است که حوزه هنری به همین مناسبت در این روز میزبان جمعی از سربازان نیرو‌های مختلف نظامی و انتظامی به صورت رایگان جهت دیدن فیلم در پردیس سینمایی بهمن سنندج و سینما آزادی بیجار خواهد بود و عزیزان سرباز می‌توانند در تمامی سانس‌های روز سه شنبه یکم مهر ماه، فیلم‌های بر روی پرده در این دو سینما را به تماشا بنشینند.

مرادی گفت: برگزاری نمایشگاه مجازی پوستر دفاع مقدس و مشارکت در تولید مستند انقلاب اسلامی در سنندج با همکاری صدا و سیما و سپاه بیت‌المقدس استان کردستان از دیگر برنامه‌هایی است که در این هفته پیش بینی شده است.

وی گفت: زنده نگه داشتن رشادت‌های صورت گرفته در طول دوران انقلاب به ویژه هشت سال دفاع مقدس یک وظیفه و تکلیف اجتماعی است که باید به صورت جد و با قوت برای آشنایی نسل‌های آینده به آن پرداخته شود.

آدرس کوتاه :