رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

حضور پرشور مردم در انتخابات قابل تقدیر است - نمایش محتوای خبر

 

 

حضور پرشور مردم در انتخابات قابل تقدیر است

تقدیر و تشکر ،امام جمعه سنندج از مردم:

حضور پرشور مردم در انتخابات قابل تقدیر است

ماموستا عبدالرحمن خدایی افزود: اقشار مختلف مردم ایران اسلامی از نخستین ساعات شروع رای گیری در صف های طولانی منتظر مانند تا بار دیگر با آرمان های انقلاب تجدید پیمان کنند.
وی اضافه کرد: با وجود تمدید زمان رای گیری تا ساعت 24، شماری از شهروندان در ساعات پایانی رای گیری همچنان برای شرکت در این حماسه با شور و نشاط خاصی منتظر بودند.
وی با قدردانی از مشارکت گسترده مردم کردستان نیز گفت: این مشارکت گسترده و شور و نشاط مردم نشاندهنده بالا بودن شعور سیاسی و فرهنگ غنی مردم استان است.
ماموستا خدایی افزود: این مشارکت گسترده مردم بار مسئولیت، مسئولان را گرانتر کرده و مسئولان باید تمام توان خود را برای خدمت رسانی به مردم انجام دهند.
رای ‌گیری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از ساعت 8 صبح روز جمعه همزمان با سراسر کشور، در یک هزار و 382 شعبه اخذ رای استان کردستان نیز آغاز شد.
از این تعداد 518 شعبه اخذ رای در شهرها و 864 شعبه نیز در روستاها مستقر بود که دست اندر کاران انتخابات در سال جاری آرای مردم را در 789 شعبه ثابت و 584 شعبه سیار جمع آوری می کنند.
انتخابات شوراهای اسلامی در سنندج و سقز به صورت الکترونیکی برگزار شد. در این 2 شهر 231 شعبه الکترونیکی تعبیه شده بود.
براساس سرشماری سال 1395 تعداد واجدان شرایط رای در استان کردستان یک میلیون و 167 هزار و 277 نفر هستند.
تعداد کرسی های شوراهای اسلامی استان، چهار هزار و 167 کرسی شامل 161 کرسی شهری و چهار هزار و 6 کرسی در مناطق روستایی است.
مردم کردستان در انتخابات سال 96 علاوه بر انتخاب رئیس جمهور منتخب خود اعضای شوراهای اسلامی 29 شهر و یک هزار و 312 روستا را نیز انتخاب کردند.
شوراهای اسلامی 22 شهر استان دارای پنج عضو، 6 شهر هفت عضو و یک شهر دارای 9 عضو است.
از یک هزار و 312 روستایی که واجد شرایط برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی هستند 29 روستا دارای پنج عضو و یک هزار و 283 روستا نیز دارای سه عضو هستند.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا