رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

حضور معنادار مردم در انتخابات عامل غم‌زده‌شدن دشمنان شد - نمایش محتوای خبر

 

 

حضور معنادار مردم در انتخابات عامل غم‌زده‌شدن دشمنان شد

امام جمعه قروه عنوان کرد:

حضور معنادار مردم در انتخابات عامل غم‌زده‌شدن دشمنان شد

حجت‌الاسلام حسن باباییان ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قروه، اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی(ره) از نعمات نظام اسلامی است که سیره نبوی و علوی را استمرار می‌بخشد که باید این شیوه عمل به سیره اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را قدر دانست.

وی با تجلیل از مسئولان این نهاد در شهرستان قروه و استان، گفت: ارائه خدمت به 10 هزار نفر در قالب 5 هزار و 300 خانوار مددجو کار سختی است که نیازمند بردباری بسیار است.

باباییان با بیان اینکه 650 دانش‌آموز نیازمند در شهرستان چشم به راه عیدی مردم سخاوتمند شهرستان هستند، افزود: 312 یتیم و 3 هزار و 300 زن سرپرست خانوار هم، نیازمند دلجویی مومنین در آستانه سال نو هستند.

امام جمعه قروه در ادامه سخنان خود با تاکید بر لزوم حمایت همه اقشار جامعه از کمیته امداد به منظور ارائه خدمات بهتر، اظهار داشت: از این نهاد درخواست می‌شود تا در راستای تربیت دینی و توسعه فرهنگی مددجویان تلاش بیشتری داشته باشد.

باباییان تلاش برای توانمندسازی مددجویان را دیگر خواسته خود از این نهاد اعلام کرد و گفت: ایجاد زمینه‌های توانمندسازی مددجویان و آموزش هنر اشتغال و اداره زندگی به نیازمندان از نقاط قوت کمیته امداد است که باید آن را با جدیت تداوم دهد.

مراقبت از فروش قانون به پولداران

خطیب جمعه قروه در بخش دیگری از سخنان خود با بزرگداشت هفته منابع طبیعی گفت: جهان به سمت ازدیاد جمعیت و توسعه نیروی انسانی در حرکت است که این امر مستلزم حمایت قاطعانه از ثروت‌های ملی و منابع خدادادی است.

باباییان با بیان اینکه تامین امنیت غذایی مهم‌ترین وظیفه‌ای است که جوامع انسانی بر عهده دارند، افزود: تامین این خواسته مهم در گرو حفاظت از منابعی است که کار تولید غذا را بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه برخی سودجویان به دنبال تسخیر منابع طبیعی هستند، گفت: اگر از اراضی کشاورزی و منابع طبیعی حفاظت نشود در آینده دچار ناامنی غذایی می‌شویم و جنگ بشر بر سر غذا رخ می‌دهد.

وی سودجویی در تغییر کاربری اراضی و ساخت ویلا و خانه باغ را از آفت‌های مهم تخریب منابع طبیعی و کشاورزی اعلام کرد و افزود: باید مسئولین هوشیار باشند تا یک سرمایه‌دار با پول قانون را به نفع خود مصادره نکند.

امام جمعه قروه با بیان اینکه همه مسئولین در این زمینه موظف به حفاظت از اراضی ملی باشند، افزود: یکی از توصیه‌های موکد رهبر معظم انقلاب نیز در همین راستا و مقابله با زمین‌خواری است.

تقدیر از حضور حماسی مردم

امام جمعه قروه در ادامه با تقدیر از حضور حماسی مردم در عرصه انتخابات، اظهار داشت: درصد مشارکت مردم شهرستان قروه پای صندوق‌های رأی از میانگین کشوری هم بالاتر بود که این امر حاکی از اوج پایبندی مردم این شهرستان به آرمان‌های انقلاب است.

باباییان این حضور معنادار را عاملی برای غم‌زده شدن دشمنان برشمرد و افزود: باید قدردان عظمت و بزرگی مردم بوده و خدمتگزارانی لایق برای آنان باشیم.

وی از هیئت‌های اجرایی، نظارت، بازرسی و نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی که حافظ امنیت انتخابات به بهترین شکل بودند، تجلیل کرد.

شورای همکاری خلیج فارس، شورای آمریکایی و اسرائیلی

امام جمعه قروه در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد شورای همکاری خلیج فارس در مقایسه حزب‌الله لبنان با داعش اشاره کرد و افزود: سعودی‌ها با تروریست دانستن حزب‌الله، در حقیقت وفاداری خود را به اربابان آمریکایی و اسرائیلی خود ثابت می‌کنند.

باباییان با بیان اینکه حزب‌الله در خط مقدم مقابله با لجوج‌ترین دشمنان اسلام است، افزود: سردمداران کشورهای عربی به خیال خام خود می‌خواهند تا در مقابل این نیروی مکتبی و ارزشی اسلام بایستند.

وی با بیان اینکه ماهیت این شورا امروز برای همه جهان اسلام آشکار شده است، گفت: حزب‌الله نیرویی است که وعده پیروزی آن را خداوند متعال داده است در حالی داعش به هیچ دین و انسانیتی پایبند نیست.

منبع خبرگزاری:فارس