جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

حضور مردم در پای صندوق های رای انقلاب اسلامی را بیمه می کند - نمایش محتوای خبر

 

 

حضور مردم در پای صندوق های رای انقلاب اسلامی را بیمه می کند

فرماندار دهگلان گفت:

حضور مردم در پای صندوق های رای انقلاب اسلامی را بیمه می کند

یحیی نظری ، حضور و مشارکت مردم را در پای صندوق های رای شهرستان دهگلان چشمگیر و بی نظیر توصیف کرد و افزود: بدون شک حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای در سرنوشت مردم تاثیرگذار است و نقش حایز اهمیتی در توسعه، پیشرفت و آبادانی کشور دارد.
وی حضور مردم در انتخابات و رای مردم به نظام جمهوری اسلامی را نشان دهنده دمکراسی و مردمسالاری دینی دانست و گفت: مشارکت مردم در عرصه سیاسی بازتاب های گسترده ای در سطح بین المللی بدنبال دارد و موجب یاس و ناامیدی دشمنان جمهوری اسلامی می شود.
وی تاکید کرد: رئیس جمهور باید مدیر و مدبر باشد و در چهارچوب آرمان های نظام و انقلاب حرکت کند و برنامه های اثربخشی برای اداره کشور داشته باشد.
تعداد 74 حوزه شعب اخذ رای در دهگلان دایر شده است و 49 هزار و 365 نفر در این شهرستان واجد شرایط رای دادن هستند.
رای ‌گیری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از ساعت 8 صبح امروز جمعه همزمان با سراسر کشور، در یک هزار و 382 شعبه اخذ رای استان کردستان نیز آغاز شده است.
از این تعداد 518 شعبه اخذ رای در شهرها و 864 شعبه نیز در روستاها مستقر شده است که دست اندر کاران انتخابات در سال جاری آرای مردم را در 789 شعبه ثابت و 584 شعبه سیار جمع آوری می کنند.
انتخابات شوراهای اسلامی در سنندج و سقز به صورت الکترونیکی برگزار می شود. در این 2 شهر 231 شعبه الکترونیکی تعبیه شده که شرکت کنندگان باید منتخبان پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر را با استفاده از دستگاه های الکترونیکی انتخاب کنند.
براساس سرشماری سال 1395 تعداد واجدان شرایط رای در استان کردستان یک میلیون و 167 هزار و 277 نفر هستند که 28 هزار و 322 نفر از این تعداد رای اولی های استان هستند.
تعداد کرسی های شوراهای اسلامی استان، چهار هزار و 167 کرسی شامل 161 کرسی شهری و چهار هزار و 6 کرسی در مناطق روستایی است.
مردم کردستان در انتخابات سال 96 علاوه بر انتخاب رئیس جمهور منتخب خود اعضای شوراهای اسلامی 29 شهر و یک هزار و 312 روستا را نیز انتخاب می کنند.
شوراهای اسلامی 22 شهر استان دارای پنج عضو، 6 شهر هفت عضو و یک شهر دارای 9 عضو است
از یک هزار و 312 روستایی که واجد شرایط برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی هستند 29 روستا دارای پنج عضو و یک هزار و 283 روستا نیز دارای سه عضو هستند.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا