سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

حضور در مراسم عزاداری اعلام آمادگی ما در برابر دشمنان است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

حضور در مراسم عزاداری اعلام آمادگی ما در برابر دشمنان است

حضور در مراسم عزاداری اعلام آمادگی ما در برابر دشمنان است


نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان گفت:

حضور در مراسم عزاداری اعلام آمادگی ما در برابر دشمنان است

آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی پیش‌ از ظهر امروز در جمع عزاداران تاسوعای حسینی در سریش‌آباد ضمن تسلیت تاسوعای حسینی اظهار داشت: حضور در مراسم‌های عزاداری عرض ارادت و عشق به علمدار کربلا، امام حسین(ع) و اعلام آمادگی ما در برابر دشمنان است.

وی گفت: حضرت ابوالفضل العباس(ع) دارای ویژگی‌های ممتاز و ایشان یک الگو و یک انسان نمونه است که از هر جهت که به ایشان نگاه می‌کنیم در اوج قرار گرفته است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با اشاره به روایاتی از امام جعفر صادق(ع) تصریح کرد: امام صادق(ع) اولین ویژگی عموی خویش را عبد و بنده خدا بودن می‌داند و ایشان را به عنوان یک الگو برای ما معرفی می‌کند و این همان چیزی است که افتخار پیامبر گرامی اسلام(ص) به آن است.

انسان در همه شرایط باید مطیع اوامر الهی باشد

وی گفت: انسان به هر مقام و درجه‌ای که بخواهد برسد اول باید عبد و بنده خدا و مطیع اوامر الهی باشد و حضرت زینب(س) در جواب یزید مغرور و نفهم می‌فرماید که "هر آنچه اتفاق افتاده زیبایی بوده" و اگر انسان عبد صالح خدا باشد همه مصیبت‌هایی که به او می‌رسد برایش زیبا است.

انسان صالح باید اهل عمل صالح باشد

حسینی‌شاهرودی افزود: انسان صالح انسانی است که اهل عمل صالح است یعنی کارها، رفتارها و عملکرد خود انسان است که ما را صالح یا فاسد نشان می‌دهد.

اطلاعت‌پذیری و ولایت‌مداری از مهم‌ترین رفتار حضرت ابوالفضل العباس(ع)

وی اظهار کرد: حضرت ابوالفضل العباس(ع) انسانی است که تمام رفتارهایش زیبا است اما مهم‌ترین رفتار ایشان اطلاعت‌پذیری و ولایت‌مداری ایشان بود که کاملا در مسیر الهی و تسلیم امر خدا و در مسیر رسول‌الله(ص) حرکت می‌کرد و خود را با سیره پیامبر(ص) تطبیق داده است.

باید همه با هم تابع محض ولی باشیم

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اطلاعت‌پذیری محض حضرت ابوالفضل العباس(ع) از امام حسین(ع) خاطرنشان کرد: ولایت‌مداری حضرت ابوالفضل العباس(ع) نشان می‌دهد ولایت‌پذیری خویشاوند و غیرخویشاوند ندارد و باید تابع محض ولی باشیم و این الگویی است که انسان را در مسیر ولایت قرار می‌دهد تا انسان در مسیر خدا قرار گیرد و به بهشت و رضوان الهی و هر جا که می‌خواهد برسد و باید در مسیری که برای حضرت ابوالفضل العباس(ع) ترسیم شده است قدم بردارد.

وی گفت: ذکر این مصیبت‌ها برای این است که بدانیم انسان‌هایی ظالم در مقابل انسان‌هایی پاک و مطهر ایستاده‌اند و به امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) ظلم کرده‌اند. 

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: تمام قدرت و نیروی بدنی حضرت ابوالفضل العباس(ع) در خدمت امام حسین(ع) و مطیع محض اوامر ایشان بودند چون امام حسین(ع) را بسیار دوست داشتند و ایشان را مولی خود می‌دانستند اما هیچ‌گاه ایشان را برادر خطاب نکرد تا از یاد نبرد که از مولای خود اطاعت کند.

حضرت ابوالفضل العباس(ع) انسانی نافذ و بصیرت بود

وی حضرت ابوالفضل العباس(ع) را انسانی نافذ وبصیرت عنوان کرد و گفت: دشمن با ارسال امان‌نامه برای حضرت عباس(ع) قصد داشت بین ایشان و امام حسین(ع) تفرقه بیندازد اما ولایت‌مداری و بصیرت ایشان نقشه‌های دشمنان را نقش برآب کرد.

حسینی‌شاهرودی افزود: حضرت ابوالفضل العباس(ع) در حادثه عاشورا هم برادری و ولایت‌مداری خود را ثابت کرد و در بین شهدا مقامی دارد که همه شهدا به ایشان غبطه می‌خورند.

 

منبع خبری: تسنیم

 

آدرس کوتاه :