جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

حضور در انتخابات، پشتوانه اقتدار نظام - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

حضور در انتخابات، پشتوانه اقتدار نظام

حضور در انتخابات، پشتوانه اقتدار نظام


کردستان /سیاسی

حضور در انتخابات، پشتوانه اقتدار نظام

بهمن مرادنیا استاندار کردستان گفت: مردم با حضورشان در انتخابات ثابت می‌کنند ادامه دهنده راه توسعه کشور و استان هستند و با مشارکت خود عزم راسخ نظام برای رسیدن به توسعه همه جانبه را به جهانیان نشان می‌دهند.

مرادنیا افزود: آمادگی لازم برای برگزاری انتخابات در کردستان وجود دارد و با هماهنگی‌های که با ستاد انتخابات استان، فرمانداری‌ها و بخشداران صورت گرفته هیچ مشکلی برای برگزاری انتخابات نداریم.
وی با اشاره به اینکه همه دستگاه‌های دولتی در راستای برگزاری انتخابات ایمن و سالم پای کار هستند، افزود: همه دستگاه‌های خدمات رسان از جمله راهداری، برق، مخابرات در حالت آماده باش بوده و از آن‌ها خواسته شده با تمام توان حضور داشته باشند و اگر مشکلی پیش آمد بلافاصله آن را برطرف کنند.
استاندار کردستان با بیان اینکه چشم دشمنان و معاندین مخالف نظام اسلامی به حضور مردم این استان در انتخابات دوخته شده است، اضافه کرد: از همه مردم استان می‌خواهم به دلیل شرایط بین المللی حاکم و وضعیت تحریم‌ها و تلاش گروه‌های مخالف نظام، با حضور پرشور خود بار دیگر حمایت و پشتیبانی خود از نظام اسلامی را اعلام کنند.
مرادنیا یادآور شد: حضور مردم در تمام عرصه‌ها سرنوشت ساز است و وقتی پای انتخابات در میان باشد این حضور ارزشمندتر است، چون مشارکت حداکثری می‌تواند مایه دلگرمی مسوولان باشد تا با قدرت بیشتری با اتکا به آرای مردم پیگیر مسائل و مشکلات آن‌ها باشند.
وی تاکید کرد: می‌دانم که مشکلات و کمبود‌ها زیاد است، اما با توجه به شرایط خاص کشور برای رفع کمبود‌ها و مشکلات همه مسوولان در تلاش هستند و مردم هم با حضور گسترده و حداکثری خود و مشارکت در انتخابات توطئه‌های دشمنان را خنثی و بی اثر کنند.
مرادنیا گفت: دولت جمهوری اسلامی در راستای اهداف نظام در این استان کار‌های خوبی مانند اجرای طرح راه‌آهن، توسعه فضا و تخت‌های بیمارستانی، استفاده از نیرو‌های کُرد و اهل سنت در مدیریت‌های استانی و کلان کشوری و اتمام طرح‌های نیمه تمام از جمله سالن ۶ هزار نفری گولان و جاده مریوان - سنندج را در دست اقدام دارد که حضور پرشور مردم در انتخابات تشویقی برای ادامه این مسیر است.
استاندار کردستان یادآور شد: مردم برای حمایت از توسعه استان به پای صندوق بیایند و حضور خود را اعلام کنند چرا که حضور آن‌ها پای صندوق‌های رای حمایت از کار‌های صورت گرفته در این استان است لذا به عنوان فرزند بومی این استان از مردم می‌خواهم با حضورشان ادامه دهند راه توسعه کردستان باشند.
امسال ۱۰۲ داوطلب در این استان برای تصاحب ۶ کرسی نمایندگی با هم رقابت می‌کنند.
تعداد داوطلبان در حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران ۳۱ نفر، در حوزه انتخابیه بیجار ۲۷ نفر، حوزه انتخابیه سقز و بانه ۱۲ نفر، حوزه مریوان و سروآباد ۱۶ نفر و حوزه قروه و دهگلان ۱۶ نفر است.
استان کردستان بر اساس آخرین سرشماری نفوس مسکن سال ۱۳۹۵ دارای یک میلیون و ۶۰۳ هزار و ۱۱ نفر جمعیت است که بر اساس اعلام مرکز آمار ایران در ۱۰ شهرستان، ۳۲ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان، حدود یک هزار و ۷۰۰ روستا ساکن هستند که ترکیب جمعیتی آن شامل ۲۹ درصد ساکنان روستایی و ۷۱ درصد ساکنان شهری است.

طبق اعلام ستاد انتخابات استان کردستان در این استان کمتر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۵۸ هزار و ۲۴۰ نفر رای اولی هستند، دست‌اندرکاران انتخابات برای جمع آوری آرای مردم این استان یک هزار و ۲۴۵ شعبه پیش بینی کرده‌اند.
استان کردستان دارای پنج حوزه انتخابیه و ۶ نماینده در مجلس شورای اسلامی است، (حوزه انتخابیه سنندج شامل شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره ۲ نماینده، حوزه انتخابیه بیجار یک نماینده، حوزه انتخابیه قروه شامل شهرستان‌های قروه و دهگلان یک نماینده، حوزه انتخابیه سقز شامل شهرستان‌های سقز و بانه یک نماینده و حوزه انتخابیه مریوان شامل شهرستان‌های مرویان و سروآباد یک نماینده) است.
جمعه دوم اسفند ماه مردم استان کردستان همزمان با سراسر کشور با حضور در پای صندوق‌های رای نماینده خود برای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را انتخاب خواهند کرد.
آدرس کوتاه :