جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

حضور بیش از ۱۰ هزار نفر در بقاع متبرکه شهرستان سنندج - نمایش محتوای خبر

 

 

حضور بیش از ۱۰ هزار نفر در بقاع متبرکه شهرستان سنندج

طرح آرامش بهاری؛

حضور بیش از ۱۰ هزار نفر در بقاع متبرکه شهرستان سنندج

به گزارش واحد خبر سنندج، جهاندار امجدی رییس اوقاف و امور خیریه شهرستان سنندج با اشاره به آغاز طرح آرامش بهاری از۲۸ اسفند در بقاع متبرکه استان گفت: طرح نوروزی آرامش بهاری در بقعه متبرکه امامزاده هاجره خاتون (سلام الله علیها) و قرآن تاریخی و متبرک نگل آغاز شده و تا کنون با استقبال میهمانان نوروزی و زائرین گرامی از جای جای ایران اسلامی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سنندج در راستای تکریم زائرین گرامی و تسهیل سفر میهمانان نوروزی در ایام تعطیلات نوروزی برنامه های متنوع فرهنگی و مذهبی را در قالب طرح آرامش بهاری در بقعه متبکره امامزاده هاجره خاتون(س) و قرآن متبکره نگل برگزار می کند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سنندج افزود: غرفه های نقاشی کودکان، محصولات فرهنگی  پاسخ به سوالات شرعی بانوان و آقایان  غذاهای محلی استان  و برگزاری نمایشگاه آرامش بهاری شور و شق جذابی را به فضای بقاع این شهرستان بخشیده است. 

امجدی در ادامه از حضور 10 هزار نفر در بقاع متبرکه این شهرستان از آغاز برگزاری طرح نوروزی  آرامش بهاری خبر داد و گفت: قرآن متبکره نگل با میزبانی از بیش از 5000 زائر پر بازدید ترین مکان گردشگری مذهبی شهرستان سنندج بوده است. 

وی موقعیت جغرافیایی و طبیت ناب نگل و همچنین قدمت و برکات قرآن متبرک نگل را پتانسیل مناسبی برا جذب گردشگران مذهبی خواند و گفت: کمتر کسی از میهمانان نوروزی استان نام قرآن متبرکه نگل را نشنیده و آوازه شهرت و قدمت این قرآن بی نظیر در جای جای ایران عزیز وجود دارد به همین دلیل مسجد قرآن تاریخی نگل و موزه قرآن های تاریخی استان ر ایام نوروز و طرح آرامش بهاری از پربازدیدترین مکان های گردشگری استان محسوب می شود.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان سنندج امامزاده هاجره خاتون(سلام الله علیها) را دومین مکان مذهبی پر بازدید این شهرستان دانست و گفت: بقعه نورانی خواهر امام رضا (علیه السلام)  در مرکز شهر سنندج قرار گرفته و بسیار مورد احترام مردم استان  می باشد. 

امجدی خاطر نشان کرد روزانه بیش از هزار نفر از میهمانان نوروزی و زائرین در این بقعه حضور پیدا می کنند و خوشبختانه با توجه به عدم تکمیل عملیات عمرانی توسعه بقعه با همکاری هیات امناء و خدام افتخاری شرایط لازم جهت برپایی نماز و برنامه های فرهنگی متنوع در ایام تعطیلات نوروزی فراهم شده است.

رئیس اوقاف شهرستان سنندج تاکید کرد امامزادگان پیر عمر و پیر محمد(علیه السلام) و مسجد جامع سنندج نیز از در این ایام مورد استقبال گرم زائرین و گردشگران مذهبی استان قرار گرفته اند. 

لازم به ذکر است قرآن تاریخی نگل در 65 کیلومتری جاده سنندج به مریوان قرار دارد و بقعه متبرکه امامزاده هاجره خاتون(س) در چهار راه چهارباغ شهر سنندج واقع شده است.