رونق تولید ملی | شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۸

حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن، تکلیف مسئولان را بیشتر کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن، تکلیف مسئولان را بیشتر کرد

امام جمعه سنندج گفت:

حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن، تکلیف مسئولان را بیشتر کرد

ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب و تقدیر از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن افزود: این حضور زیبا و به یادماندنی، باعث نگرانی دشمنان و شادی دوستان نظام خواهد شد.
وی ادامه داد: با پیروزی انقلاب و حاکمیت دین بر کشور، نظام استبدادی طاغوت برچیده و مردم سالاری دینی در قالب نظام جمهوری اسلامی بر کشور حاکم شد که نیاز است همه قدر این حکومت دینی را بدانیم.
وی با بیان اینکه نظام طاغوت مشکلات زیادی برای مردم به همراه داشت اضافه کرد: یکی از برکات نظام جمهوری اسلامی، تبدیل تاریخ شاهنشاهی به هجری شمسی بود که بسیار ارزشمند است.
ماموستا خدایی اظهار کرد: همگی باید قدر این نظام را بدانیم و به شیوه ای عمل کنیم که دوام انقلاب را به دنبال داشته باشد.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود به آیه 160 سوره آل عمران اشاره کرد و گفت: خداوند در این آیه، خواستار پشتیبانی مومنان از دین و اطلاعت آنان از خدا و رسول شده است؛ چرا که در سایه اطلاعت از امر خدا و پیامبر رستگاری را تجربه خواهیم کرد.
ماموستا خدایی اضافه کرد: اگر می خواهیم که دشمنان اسلام بر ما مسلط نشوند باید آموزه های دینی را مورد توجه قرار دهیم و به آن عمل کنیم.
وی به خطرناک بودن بغض و کینه در قبل مسلمانان اشاره کرد و افزود: کسانی که کینه در قلب و وجودشان ریشه کرده است ایماندار واقعی نیستند.
وی خواستار وحدت و برادری در میان مسلمانان شد و ادامه داد: در صورت وجود وحدت، هیچ ابرقدرتی توان مقابله با اسلام و مسلمانان را ندارد.
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان نیز پیش از خطبه ها در سخنانی ضمن اشاره به فعالیت سپاه در بخش های مختلف کشور اظهار کرد: قرار است این نیروی توانمند، کار عمران و آبادانی 300 روستای کشور را در دستور کار قرار دهد.
سردار محمد حسین رجبی خواستار هوشیاری بیشتر مردم در مقابله با تهدیدات دشمنان انقلاب شد و افزود: باید تلاش کنیم در سایه امنیتی که حاکم است، زمینه توسعه و آبادانی استان و کشور را فراهم کنیم.
مردم سنندج نیز امروز همگام با سایر شهرهای کشور، قبل از اقامه نماز جماعت جمعه، با حضور پرشکوه خود در راهپیمایی 22 بهمن، بار دیگر با آرمان های امام و انقلاب تجدید پیمان کردند.
از 12 بهمن سالروز ورود امام خمینی (ره) به میهن جمهوری اسلامی تا 22 بهمن روز اعلام پیروزی انقلاب اسلامی به نام دهه فجر نامگذاری شده و مردم ایران اسلامی همه ساله در 22 بهمن با راهپیمایی در شهرهای مختلف این روز را جشن می گیرند.

منبع خبرگزاری: ایرنا