رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

حضرت محمد(ص) برای کافران و حیوانات هم رحمت بود/ جهان اسلام تشنه آموزه‌های پیامبر(ص) است - نمایش محتوای خبر

 

 

حضرت محمد(ص) برای کافران و حیوانات هم رحمت بود/ جهان اسلام تشنه آموزه‌های پیامبر(ص) است

ماموستا رستمی:

حضرت محمد(ص) برای کافران و حیوانات هم رحمت بود/ جهان اسلام تشنه آموزه‌های پیامبر(ص) است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ماموستا فایق رستمی امام جمعه مسجد قبا مریوان در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه حضرت محمد مصطفی(ص) برای همه انسان ها رحمت است، اظهار داشت: خدواند پیامبر گرامی اسلام(ص) را رحمت می داند برای انسان‌های خوب و بد، مؤمن و کافر، اما برای مؤمنان هم در دنیا رحمت است هم در آخرت؛ زیرا آن بزرگوار، دینى آورده که پیروی کردن از آن در دنیا موجب هدایت و ارشاد آنان به کمال و سعادت و اصلاح امور زندگی و مادی آنان و ایجاد نظم و آسایش در روابط بین انسان‌ها است.
ماموستا رستمی افزود: پیامبر عظیم و شأن اسلام(ص)، در آخرت برای امت خود سبب رستگارى از عذاب جهنم و برخورداری از شفاعت پیامبر(ص) و رسیدن به ثواب عظیم و رفتن به بهشت خواهد بود و برای کفار فقط در دنیا رحمت است.
وی ادامه داد: در امت‌های سابق تمام کفار دچار عذاب می‌شدند، چه سران کفار و چه پیروان آنان و این عذاب مختص به بخشی از زمان هم نبود، بلکه هر زمانی که فسادشان زیاد و مرتکب عصیان و سرکشی می‌شدند عذاب نازل می‌شد؛ ولی این عمومیت عذاب از امت اسلامی بر داشته شده است. و دلیل آن حضرت محمد مصطفی(ص) است.
ماموستا رستمی، از همه احاد جامعه، پیر و جوان، خواست در تمامی مراحل زندگی خود پیرو دین اسلام و حضرتش باشند، و راه و شیوه زندگی آن حضرت، آن نور رحمت را در پیش گیرند.