رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

حامد جولائی با روسای سه فدراسیون ورزشی کشور دیدار کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

حامد جولائی با روسای سه فدراسیون ورزشی کشور دیدار کرد

توسعه رشته های ورزشی در کردستان:

حامد جولائی با روسای سه فدراسیون ورزشی کشور دیدار کرد

حامد جولائی در روز دوشنبه 30 فروردین ماه با سفر به تهران با روسای فدراسیون کبدی، بدمینتون و ورزش روستائی و بازی های بومی محلی در جهت توسعه این رشته های ورزشی دیدار کرد.

 

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان با یادآوری دیدار خود با سه رئیس فدراسیون گفت: در نخستین دیدار با رئیس فدارسیون ورزش‌ روستایی و بازی‌های بومی محلی به شرایط استان کردستان در اینگونه از مسابقات و میزبانی‌های متعدد اشاره شد.

وی افزود: هدف ما این است که شور و نشاط را وارد استان کنیم و نباید در این راستا تنها شهرها مدنظر باشد، چرا که برگزاری جشنواره‌های مختلف روستایی نیز می‌تواند در این زمینه مؤثر باشد.

این مسئول با اشاره به قول مساعد فدراسیون در برگزاری جشنواره‌ها از برگزاری جشنواره بین‌المللی بازی‌های بومی محلی با مجوز فدراسیون در روز 31 اردیبهشت‌ماه سال جاری به میزبانی یکی از شهرهای مرزی استان خبر داد.

جولایی با بیان اینکه در این مسابقات تیم‌هایی از استان‌های کردستان، گلستان، سیستان و بلوچستان، لرستان و استان مرکزی حضور خواهند داشت، افزود: همچنین استان‌های سلیمانیه، اربیل و دهوک و چند تیم دیگر از عراق نیز در این رقابت‌ها حضور خواهند یافت.

وی برخی از رشته‌های این جشنواره را زوران، طناب‌کشی، هه‌لپه‌رکی یا رقص کردی و مراسم‌های سنتی نام برد و تصریح کرد: این همایش به صورت یک‌روزه برگزار می شود.

این مسئول با اشاره به دیدارهای دیگر خود با رؤسای فدراسیون‌های کبدی و بدمینتون از آمادگی دستگاه ورزش استان برای میزبانی رقابت‌های قهرمانی کشوری در رده سنی جوانان پس از ماه مبارک رمضان و موفقیت رؤسای این دو فدراسیون با این موضوع خبر داد.

جولایی با اشاره به شرایط مطلوب کبدی کردستان خاطرنشان کرد: قصد داریم همانند سال‌های گذشته که تیم خوبی داشتیم، نسبت به احیای این تیم و حضور خوب نمایندگان کبدی استان در بازی‌های آسیایی جاکارتای اندونزی در قالب تیم ایران اقدام کنیم.

منبع خبری: اداره کل ورزش و جوانان