رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

حادثه پلاسكو زنگ خطر را برای بافت های فرسود ه سنندج به صدا در آورد - نمایش محتوای خبر

 

 

حادثه پلاسكو زنگ خطر را برای بافت های فرسود ه سنندج به صدا در آورد

شهردار سنندج گفت :

حادثه پلاسكو زنگ خطر را برای بافت های فرسود ه سنندج به صدا در آورد

شهردار و جمعی از مدیران و کارکنان سازمان آتش نشانی با حضور در سازمان انتقال خون ودر راستای ابراز همدردی با آتش نشانان جان باخته در حادثه پلاسکو خون اهداء نمودند.
شهردار سنندج به شهادت رسیدن جمعی از آتش نشان در حادثه فرو ریختن پلاسکو را به تمامی هموطنان و خانواده داغداراین آتش نشانان تسلیت گفت و اظهار داشت : بروز حوادث غیر مترقبه نظیر آتش سوزی ممکن است در هر کجای دنیا رخ دهد.
دکتر منوچهر فخری بیان کرد : حادثه آتش سوزی پلاسکو در واقع زنگ خطر برای نقاط مختلف از جمله بافت فرسودهای و مراکز خرید در هسته مرکزی سطح شهر است.
وی گفت : سازمان آتش نشانی یکی از سازمانهای امداد رسان است که همواره در زمان بروز انواع حوادث در خط مقدم امداد رسانی است.
دکتر فخری بیان کرد : امسال در راستای تامین نیروی ماهر آتش نشانی و از طریق آموزن 60 نفر از نیروهای تحصیلکرده و ورزشکار جذب سازمان آتش نشانی سنندج شدند.
وی اظهار داشت : سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج در راستای امداد رسانی بموقع در زمان بروز حوادث برنامه های مدونی در جهت آموزش آتش نشان در دستور کار خود قرار داده است.
دکتر فخری عنوان کرد : جدا از آماده بودن آتش نشانان از لحاظ جسمی و روحی جهت امداد رسانی بموقع ، این تجهیزات به روز و کار آمد است که نقش بسزایی در تسهیل در امداد رسانی دارد.
وی خاطر نشان کرد : با توجه به اینکه سیستم شهرسازی در کل کشور به سمت بلند مر تبه سازی می رود باید سازمان آتش نشانی هم تجهیزات لازم را برای مقابله با حوادث احتمالی نظیر آتش سوزی درآپارتمانهای مسکونی را داشته باشد.
شهردار سنندج تاکید کرد : وجود یک دستگاه نردبان یک از وسایل مورد نیاز سازمان آتش نشانی سنندج است که در طول سالجاری مکاتبات لازم جهت خرید و تامین این نردیان صورت گرفته است.
دکتر منوچهر فخری گفت : مشارکت شهروندان هم در تامین ایمنی محل کسب وسکونت خود را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود : شهروندان هم باید با هدف جلو گیری از حوادث احتمالی دستورا ت سازمان آتش نشانی مبنی بررعایت نکات ایمنی را در اسرع وقت انجام دهند.
وی ابراز امیدواری نمود : ستاد مدیریت بحران با همکاری سایر دستگاههای مرتبط در جهت تامین یک دستگاه نردبان و اختصاص آن به سازمان آتش نشانی این شهرداری را یاری نمایند.

منبع خبری:روابط عمومی وامور بین الملل شهرداری سنندج